Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4925
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wernisaż w Galerii Korytarz

Sobota, 9 listopada 2019, 14:57
Aktualizacja: Niedziela, 10 listopada 2019, 15:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wernisaż w Galerii Korytarz
Fot. Przemek Kaczałko
Miłośnicy fotografii wielkoformatowej metodą stykową spotkali się wczoraj (8.11) w Galerii Korytarz Jeleniogórskiego Centrum Kultury na wernisażu debiutantów wystawy "Kontakty", która została zorganizowana po raz szósty.

VI edycja "Kontaktów" została podzielona na dwie części - w pierwszej zaprezentowali się debiutujący fotografowie z Polski i Czech.

To, co łączy wszystkich uczestników tej wystawy, to tradycyjna technika wielkoformatowa oraz kopie wykonywane metodą stykową z negatywu w ciemni fotograficznej - podkreślają organizatorzy.
Prezentujemy prace artystów, którzy nie mieli szansy na debiut w "Kontaktach" w latach 90. - mówił Tomasz Mielech z JCK. - To klasyczna fotografia - powrót do źródeł, bo w tym roku mamy 180. rocznicę powstania fotografii. Postanowiliśmy pokazać metodę wielkoformatową, bez użycia powiększalnika, skanerów itp. - dodał T. Mielech.

W Galerii Korytarz prezentowane są prace następujących artystów: Jiří Kozubík, Marcel Honza, Jiří Jirasko , Petr Zinke, Jola Chowańska, Jerzy Chaberek, Grzegorz Kukla, Adam Bencal, Krzysztof Niewiadomski, David Stransky, Marcin Andrzejewski, Tomasz Walczak, Marcin Masiewicz i Jan Zawadzki.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group