Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7397
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Werbownicy do pracy w Czechach prześwietlani

Poniedziałek, 11 lutego 2008, 7:45
Aktualizacja: 7:45
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Werbownicy do pracy w Czechach prześwietlani
Fot. Archiwum
Obiecywał stałą pracę i godne zarobki, a do rzeczywistości miało się to nijak. Na lep łapali się bezrobotni, którzy – kiedy okazało się, że zostali oszukani – zawiadomili organy ścigania. Trafił przed oblicze sądu i czeka na wyrok.

Mowa o Stefanie Z. z Lubania, który oferował pracę i brał za to pieniądze. Jego proces toczy się przed sądem w Lubaniu, a pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska. Rozgoryczeni ludzie dali się nabrać oszustowi, powiadomili prokuraturę i czekają na satysfakcję.

Ale takie przypadki staną się rzadkością, jeśli urzędnicy wprowadzą w życie nowy projekt. Wspólne polsko-czeskie przedsięwzięcie nosi nazwę Europraca Nysa. Uczestniczy w nim sześć powiatowych urzędów pracy z byłego województwa jeleniogórskiego, Powiatowy Urząd Pracy ze Złotoryi, Wojewódzki Urząd Pracy z Wałbrzycha oraz czeskie urzędy zatrudnienia z okręgu libereckiego – czytamy w dzienniku.

Urzędnicy chcą rzetelnie poinformować swoich petentów o tym, co czeka ich u naszych południowych sąsiadów. Projekt finansują fundusze europejskie. Jak będzie działać ten system? W powiatowych urzędach pracy powstanie sieć punktów konsultacyjnych. Podobne punkty zostaną utworzone także w czeskich pośredniakach.

Zatrudnione w nich osoby będą miały za zadanie zbierać i sprawdzać informacje o agencjach pośrednictwa pracy, ofertach pracy, pracodawcach. Będzie też platforma internetowa, gdzie znajdą się potrzebne informacje – donosi PGWr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group