Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 6863
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wejście do Parku Zdrojowego już bez kałuż?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 czerwca 2016, 8:12
Aktualizacja: Środa, 22 czerwca 2016, 7:49
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Czytelnik
– Po każdych opadach deszczu przy wejściu do Parku Zdrojowego przy dawnym przedszkolu stoją kałuże wody. Z gruntu wystają też rurki służące do blokady bramy, o które się potknąłem i bardzo boleśnie potłukłem – skarży się nasz Czytelnik. Rzecznik prasowy MGPK zapewnia, że wady zostaną usunięte dzisiaj (21.06).

Zdaniem jeleniogórzanina wyeliminowanie tych dwóch usterek nie wymaga ani zbytniego nakładu prac, ani środków. - Wystarczy zniwelować teren do poziomu gruntu w kierunku parku, a woda sama odpłynie na kostkę i do kanalizacji – pisze nasz Czytelnik. – Przywiezienie i rozsypanie kilku taczek podsypki oraz ubicie jej powinno załatwić temat. Natomiast rurki służące do blokady bramy nie powinny wystawać z płaszczyzny gruntu, bo stanowią zagrożenie dla pieszych - dodaje.

Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej informuje, że dzisiaj usterki zostaną usunięte.

- Oczywiście przepraszamy jeleniogórzanina za te usterki, ale Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przejęło opiekę nad parkiem w kwietniu br., a pracy przy przywróceniu parku do świetności jest tak wiele, że od chwili przejęcia parku codziennie pracuje w nim po kilkanaście osób. Dzisiaj pracownicy MPGK zniwelują teren i z pomocą szlifierki usuną wystające rurki z ziemi, które zostały odsłonięte przez deszcz – dodaje Zbigniew Rzońca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Morin 21-06-2016 8:30
I tak poqinno być. Krytyka i działanie. Tak trzymać!
~ 21-06-2016 11:07
Za komuny park tętnił życiem teraz dwie osoby i cisza a s...ć to trzeba chyba w woreczki
~Parkowe życie kulturalne 21-06-2016 11:15
Teraz w Parku kałuże będą po oddaniu moczu przez cieplickich meneli, których po bocznych alejkach kręci się trochę. Brak aktywności ze strony Policji i Straży Miejskiej. Nie chce się komendantom zainteresować Parkami? Inna sprawa to głupota radnych miejskich, którzy dopuścili ruch rowerów po bocznej alejce. Skoro można po bocznej to teraz jeżdżą już po wszystkich. Na zwróconą uwagę lecą ze strony rowerzystów używających życia w Parku obelgi i bluzgi połączone z groźbami typu: Spróbuj się odwrócić to mordę obiję?! Do tego doprowadza głupota i nieodpowiedzialność części radnych.
~gluś 21-06-2016 13:31
i pomyśleć że to człowiek wybudował stojące kilka tysięcy lat piramidy i np. Kolosemu
~Anonim123456 21-06-2016 13:57
do ~Parkowe życie kulturalne. Proszę nie wrzucać wszystkich rowerzystów do jednego worka. Musiał się Pan/Pani natknąć na chamów (co do tych osób używających obelg). Druga sprawa, że wielu ludzi jeździ na pamięć, bo kiedyś można było jeździć po całym parku i nikomu to chyba nie przeszkadzało. Kolejną sprawą jest to, że piesi na ścieżkach rowerowych zachowują się jak na zwykłych chodnikach. I tak o to mógłbym się dalej rozpisywać, ale to nie o rowerzystach i pieszych jest ten artykuł.
~Error 21-06-2016 16:06
A jak tam próba wodna stadionu im. Marcina Zawiły?
~Dorota 21-06-2016 16:38
Co tam kałuże - najważniejsze, że bez psów!
~ 21-06-2016 20:09
Nie chodze do parku od czasu remontu bo nie chce brudzic obuwia i packac w błocie a kiedyś chodziłam codziennie Czernow pewnie jest szczęsliwa ze wykurzyła z parku ludzi kurzem i błotem
~TZE 21-06-2016 21:16
Proszę Pana Rzecznika, żeby nie rzucał słów na wiatr. Do godziny ~18.00 nie załatwiono sprawy, jedynie troszkę podsypano piasku tyle ile się zmieści w wiadereczku do zabawy przez dzieci. Obsypano wystające rurki i być może była próba potraktowania młotkiem, ale goście nie dali rady. Prawdopodobnie dziecko szło z piaskownicy z Parku Norweskiego i nasypało ten piasek :) Może ułożyć kilka rzędów kostki granitowej dokładnie na wymiar jak otwierają się skrzydła bramy i będzie po temacie.
~tak ma być 21-06-2016 23:47
Pan Panie Zawiła z Cieplic chyba jest? prawda? nie wstyd Panu do czego Pan doprowadził? "Marysieńka" "poszła sobie" gdzieś?, opuściła też pana pewna , ale znacząca dawka " honoru" w tym co chciał Pan zrobić, a co faktycznie pan zdziałał. Smutek , jak na twarzy pana kolegi ze "sławnego kabaretu "PAKA"...kolesiostwo, brak rozwagi, nie dbałość o interesy społeczeństwa, pacynka? pajacyk? mówi to panu coś?...boli, a był pan tak zacnym i szanowanym panem..Panem...kiedyś, czy, może teraz tylko PANEM ( CZY ..pacanem?)...!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group