Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6174
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekendy z muzyką klasyczną

Niedziela, 15 lutego 2009, 17:26
Aktualizacja: 19:08
Autor: TS
Jelenia Góra: Weekendy z muzyką klasyczną
Fot. Mar
Pałac Paulinum po raz kolejny zaskoczył swoich gości. W miniony piątek i sobotę przy pianinie w sali restauracyjnej zasiadła Natalia Nesterova, Rosjanka mieszkająca w Mirsku.

Przez dwie godziny, od 19 do 21 grała muzykę wielkich klasyków fortepianu, i utwory mniej znanych twórców, doskonale pasujące do wyjątkowego wieczoru, czyli sobotnich Walentynek.
- Pierwszy raz jestem tutaj, zaprosił mnie mój chłopak i muzyka na żywo w tak znakomitym wykonaniu jest dla mnie czymś niezwykłym – powiedziała nam pani Magda.

- Będę tutaj grała w każdy piątek i sobotę od siódmej do dziewiątej wieczór – mówi Natalia Nesterova – gry na fortepianie uczyłam się przez piętnaście lat w konserwatorium w Jekaterynburgu. Na co dzień zajmuję się tworzeniem artystycznej odzieży, ale muzyka na zawsze będzie w moim sercu. Dlatego cieszę się, że co tydzień będę mogła grać dla mieszkańców Jeleniej Góry i przyjezdnych, którzy przyjdą do pałacu Paulinum. Uwielbiam atmosferę tego miejsca i będę tu występować dopóki będą chętni do słuchania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group