Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4100
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Weekend pod znakiem Ducha Gór

Piątek, 4 czerwca 2010, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Weekend pod znakiem Ducha Gór
Fot. ...
Otwarcie Magicznego Szlaku i odsłonięcie rzeźby Ducha Gór, wędrówki połączone z konkursem i ogniskiem, audycje na żywo Marka Niedźwieckiego, występ Kabaretu we Dwoje i Teatru Pławna 9 oraz koncert Marka Dyjaka. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców oraz turystów, którzy podczas tego weekendu odwiedzą Szklarską Porębę.

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli organizowane będą piesze wędrówki z przewodnikiem po Magicznym Szlaku Ducha Gór. Zbiórki uczestników codziennie o tej samej porze i w tym samym miejscu, czyli o godz. 9.00 pod Informacją Turystyczną przy ul. Jedności Narodowej. Udział w wycieczkach jest bezpłatny, a na trasie zaplanowano ognisko z poczęstunkiem. Wędrówka piątkowa potrwa 6 godzin, jej stopień trudności został oceniony jako średni. Następnego dnia przewidziano 8-godzinną trasę dla bardziej aktywnych osób, natomiast w niedzielę wędrówka będzie najłatwiejsza i najkrótsza (5 godzin).

Magiczny Szlak Ducha Gór to kolejna propozycja na ciekawe spędzenie wolnego czasu, przygotowana specjalnie z myślą o turystach i mieszkańcach Szklarskiej Poręby. Cała trasa składa się z 13 charakterystycznych punktów w mieście pod Szrenicą, które zazwyczaj są znanymi i chętnie odwiedzanymi miejscami, np. Leśna Huta państwa Łubkowskich. W każdym z tych punktów umieszczono kamienie z płaskorzeźbami, autorstwa lokalnego artysty Macieja Wokana. Głazy oraz bogato ilustrowany przewodnik wspólnie tworzą element gry terenowej.

Zabawa polega na tym, że podczas wędrówki trzeba odwiedzić wszystkie miejsca zaznaczone na „Mapie Skarbów Ducha Gór”. Następnie, na specjalnych kartkach w przewodniku należy odwzorować hologramy, znajdujące się na poszczególnych kamieniach. Po zebraniu wszystkich znaków Odkrywca Skarbów weźmie udział w losowaniu cennych nagród rzeczowych oraz darmowego pobytu weekendowego w Szklarskiej Porębie. Darmowy przewodnik do tej gry dostępny jest w budynku Informacji Turystycznej.

Oficjalne otwarcie Magicznego Szlaku Ducha Gór odbędzie się w sobotę, 5 czerwca podczas happeningu w Parku Miejskim „Esplanada”. Start o godz. 18.00. Tam też nastąpi uroczyste odsłonięcie rzeźby Ducha Gór. Na scenie wystąpi Kabaret we Dwoje z programem pt. „Co nam zostało z tych lat”. Grupę tworzą aktorzy, Honorata Magdeczko-Capote i Ryszard Wojnarowski, którym będzie współtowarzyszyć Róża Wysocka. Tego samego wieczoru będzie można jeszcze posłuchać Marka Dyjaka, podczas jego koncertu oraz zobaczyć spektakl pt. „Trzy życia Salvadora Dali” w wykonaniu Teatru Pławna 9.

Podczas weekendu, już od dzisiaj w Szklarskiej Porębie zagoszczą także znani dziennikarze z radiowej Trójki. Piotr Baron i Marek Niedźwiecki poprowadzą swoje audycje na żywo, czyli Listę Przebojów Programu Trzeciego, Markomanię oraz Zagadkową Niedzielę. „Właścicieli” radiowych głosów będzie można spotkać w Szałasie „Sielanka” przy Wodospadzie Kamieńczyka oraz w Hotelu Las (piątek). Następnego dnia w Restauracji Metafora, między godz. 11.00 a 13.00. Będzie to również wspaniała okazja do zdobycia autografów i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z dziennikarzami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1190
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group