Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4934
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Weekend na drogach

Poniedziałek, 24 stycznia 2022, 13:08
Aktualizacja: 13:22
Autor: 112
Powiat: Weekend na drogach
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, trzech z zakazem kierowania pojazdami i dwóch wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień. Nietrzeźwi kierujący mieli 3 promile alkoholu w organizmie. W miniony weekend na drogach regionu jeleniogórskiego doszło do kilku kolizji drogowych.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 23 stycznia około godziny 18.30 w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza i Norwida. 27-letnia kierująca pojazdem marki Audi nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu VW, w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem w wysokości 1020 zł i otrzymała 6 punktów karnych. Osoby biorące udział w kolizji były trzeźwe.

Funkcjonariusze zatrzymali również kobietę i mężczyznę, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Kobieta dodatkowo spowodował kolizję drogową. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 3 promile. 22 stycznia około godziny 11.23 policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali w Jeleniej Górze na ul. Jana Pawła II 47-latka, który kierował ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 3 promile.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, a za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień grozić może kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
4
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
7
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group