Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6893
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend bez korków w centrum miasta?

Piątek, 2 listopada 2007, 12:53
Aktualizacja: 13:17
Autor: carioca
Jelenia Góra: Weekend bez korków w centrum miasta?
Konstrukcja nowej sygnalizacji już stoi.
Fot. Angela
Drogowcy przesunęli kontynuację robót przy montażu nowej sygnalizacji świetlnej. Nie chcą zakłócać ruchu z powodu przypadającego w piątek Dnia Zadusznego. Jednak jazdę utrudniają trudne warunki: jest ślisko i dochodzi do kolizji.

Przez ponad pół godziny był zablokowany jeden pas ruchu przy pawilonie Plus, gdzie zderzyły się samochody. Jeden z nich uniemożliwiał płynne przejechanie przez ten fragment ulicy Wolności.

Blisko stąd do placów Niepodległości i kard. Wyszyńskiego. Tam od września trwają prace montażu nowoczesnej sygnalizacji świetlnej. Jest tak na pięciu strategicznych skrzyżowaniach w mieście. – Ekipy są prawie na półmetku – usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. – Postawiono już nowe konstrukcje sygnalizacji, ale nie ma jeszcze komór ze światłami. Kiedy zostaną zainstalowane, trzeba będzie podłączyć wszystko do sterowników.

Instalacja nowości, które będą kierowały ruchem za pomocą specjalnych kamer rejestrujących natężenie ruchu (czyli wideodetekcji), potrwa jeszcze kilkadziesiąt dni.

Przez najbliższe trzy kierowcy nie będą jednak narzekać na korki, bo roboty wstrzymano do poniedziałku ze względu na przedłużony, świąteczny weekend. Nie będą kontynuowane także roboty w ciągu al. Jana Pawła II. Tam drogowcom skutecznie utrudnia działania pogoda. Padający deszcz może uniemożliwić położenie nowej nawierzchni jezdni estakady.
Roboty drogowe w centrum Jeleniej Góry mają zakończyć się przed 1 grudnia.

Korków nie da się jadnak uniknąć, a wstrzymanie prac pozwoli jedynie na w miarę płynny, choć powolny ruch w śródmieściu.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group