Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 27 kwietnia
Imieniny: Felicji, Zyty
Czytających: 16079
Zalogowanych: 91
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważny dzień dla byłych gimnazjalistów

Poniedziałek, 3 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lipca 2006, 9:42
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ważny dzień dla byłych gimnazjalistów
Fot. Jack
Absolwenci gimnazjów dopiero w poniedziałek poczuli pełną piersią urok wakacji. Szkoły średnie ogłosiły listy przyjętych pierwszoklasistów, którzy we wrześniu zaczną tam naukę.

Jak się dowiedzieliśmy, rozczarowań było niewiele. Większość uczniów dostała się do tej placówki, którą wskazała jako pierwszą na podaniach.
– Wybrałam II LO im. Norwida w Cieplicach i udało się bez problemów – cieszy się Magda z uzdrowiskowej części miasta.

Nie mieli kłopotów ze znalezieniem miejsca ci, którzy zdecydowali się kontynuować naukę w szkołach zawodowych, liceach profilowanych i technikach. Choć – tak jak w ubiegłych latach – najczęściej uczniowie wskazywali na podaniach licea ogólnokształcące.

Dla absolwentów gimnazjów przygotowano więcej miejsc niż było kandydatów. – Dlatego każdy może uczyć się dalej, mimo że zdarzają się przypadki, iż nie w wymarzonej szkole – podkreśla Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty urzędu miejskiego.

Teraz przed przyszłymi pierwszoklasistami trochę papierowej roboty: muszą dostarczyć do wybranych szkół dokumenty, w tym oryginały świadectw. Potem: tylko wakacje, oczywiście do 1 września.
Nieco formalności czeka też na nauczycieli, którzy muszą zapanować nad wakacyjną szkolną biurokracją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
405
Zofia
34%
Rozalia
13%
Julia
39%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zmiany klimatu w Polsce – Zobacz je na własne oczy
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
112
Wypadek paralotniarza na Górze Szybowcowej
 
Pomagamy
Polacy, walcząc z rakiem, pobili rekord świata!
 
Edukacja
Nagrody dla młodzieży
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Perły Sudetów – szlaki spod Szwajcarki
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group