Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6927
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warsztaty rozwojowe dla młodych. Na luzie w PCKK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 stycznia 2012, 10:11
Aktualizacja: 10:13
Autor: Petr
Fot. Petr
Kreatywne myślenie, sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, planowanie własnej przyszłości i „jak być asertywnym wtedy, gdy trzeba”. Oto zagadnienia poruszane podczas Warsztatów Rozwoju Osobistego w PCKK. – Na luzie i z myślą o młodych – mówią trenerzy.

Warsztaty Rozwoju Osobistego w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze odbywają się w ramach programu „Wspólne działanie – lepsze jutro”, który opisywaliśmy już wcześniej na łamach Jelonki.com. Tym razem, beneficjentami warsztatów są młodzi uczestnicy i uczestniczki projektu w całości skierowanego do osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży zamieszkujących w dzielnicach Jeleniej Góry, objętych Lokalnym Programem Rewitalizacji.

– Warsztaty Rozwoju Osobistego dla młodych odbywające się w ramach programu „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze mają na celu rozbudzenie świadomości uczestników i uczestniczek na temat ich mocnych i słabych stron. Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, kreatywnego myślenia, radzenia sobie w trudnych sytuacjach jak również planowania własnej przyszłości – mówi nam Danuta Sadownik, trener, pedagog i terapeutka prowadząca zajęcia.

– A wszystko na luzie, bez zbędnego podziału na prowadzący/słuchacze, na zasadzie dialogu, w którym każdy jest równorzędnym partnerem do rozmowy. No i ćwiczeń praktycznych, bez których tego typu warsztaty nie mogą się obejść – dodaje.

Co o warsztatach sądzą uczestnicy i uczestniczki programu, pracujący w grupach od kilku do kilkunastu osób? – To naprawdę ciekawe zajęcia. Naszym zdaniem osoby w wieku licealnym i gimnazjalnym powinny korzystać z fachowych porad dotyczących komunikacji. Umiejętności znalezienia się w życiu, które często je przerasta. Szczególnie, gdy tych porad udziela się w taki sposób, jak tu, w PCKK – podsumowują Anna i Robert z jednej z grup warsztatowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 19-01-2012 12:52
Idea jest świetna i w słusznej sprawie.
~Dominika G 19-01-2012 17:26
Serdecznie pozdrawiam pania Danusie :) kurs prowadzony przez pania byl na prawde swietny. Zycze wielu sukcesow na przyszlosci.
~asiorT 19-01-2012 17:57
Nigdzie nie można znaleźc informacji na tan temat. Czy jeszcze będzie szansa na uczestnictwo??
~JRa 22-01-2012 21:03
W odpowiedzi asiorT Program adresowany jest do mieszkańców z ulic objętych Lokalnym Programem Rewitalizacji, szczegółowe informacje w Biurach w MOPS, tel. 75 75 23 951 wew. 217 lub w PCKK, tel. 75 64 94 161

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group