Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 2570
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wampiriada zakończyła się sukcesem

Środa, 24 sierpnia 2011, 7:42
Aktualizacja: 7:42
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wampiriada zakończyła się sukcesem
Fot. Agrafka
38 dawców w ciągu czterech godzin oddało wczoraj krew podczas Wampiriady, dzięki czemu będzie można uratować 76 osób. Organizatorów cieszy szczególnie zbiórka życiodajnego płynu z czynnikiem Rh(–), którego zawsze brakuje w szpitalach.

– W tym roku pozyskaliśmy ambulans od Ronalda MC Donalda, więc skorzystaliśmy z tej okazji, aby przyjechać do Jeleniej Góry i zebrać tak potrzebną krew. Nie należy obawiać się pobrania krwi, jest to stuprocentowo bezpieczne. Każda kropla pobrana od dawcy jest badana – powiedziała Teresa Kamińska specjalista do spraw promocji krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Dawcy otrzymali od Centrum Krwiodawstwa ekwiwalent kalorii, czyli czekolady, konserwy, orzeszki. Były też długopisy na pamiątkę, firma Mercus zafundowała różne gadżety, a fundacja MC Donalda przekazała bony na jedzenie.

– Oddaję krew pierwszy raz, a zdecydowałem się dlatego, że czuję potrzebę niesienia pomocy innym. Mam nadzieję, że w przyszłości również znajdę czas, aby wziąć udział w Wampiriadzie. Uważam, że im więcej takich akcji będzie organizowanych, tym lepiej dla nas wszystkich – powiedział Marcin Kaźmieruk z Jeleniej Góry.

Nie po raz pierwszy w Jeleniej Górze Paweł Mierzwiński zorganizował Wampiriadę, czyli akcję zbierania krwi. W ubiegłych latach zbiórka prowadzona była w jeleniogórskim Rynku i na Akademii Ekonomicznej.

– Jestem czynnym krwiodawcą już od wielu lat, a przy okazji 20-lecia firmy Mercus chcieliśmy uczcić jubileusz w wyjątkowy sposób, dlatego też postanowiliśmy wraz z Centrum Krwiodawstwa zorganizować pożyteczną akcję zbierania krwi, czyli Wampiriadę. Cieszę się, że to przedsięwzięcie odniosła sukces i serdecznie dziękuję wspaniałomyślnym dawcom w imieniu wszystkich organizatorów, za podzielenie się tą cenną kroplą krwi. Warto podkreślić, że zbierany dziś życiodajny płyn trafi m.in. do szpitala w Jeleniej Górze, i że krew można oddawać również codziennie od 7.30 do 11.00, właśnie w jednym z punktów w naszym szpitalu – powiedział Paweł Mierzwiński, współorganizator.

Pamiętajmy, że krew jest wykorzystywana nie tylko podczas operacji, ale także na wiele innych pożytecznych sposobów np. do produkcji leków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group