Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 4070
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sulęcin/Lubin: Walczyli z najlepszymi z najlepszych

Wtorek, 4 października 2016, 16:33
Aktualizacja: 16:41
Autor: MDvR
Sulęcin/Lubin: Walczyli z najlepszymi z najlepszych
Fot. użyczone
Za nami kolejny weekend i kolejne bardzo udane starty jeleniogórskich badmintonistów, którzy wystąpili na dwóch turniejach.

Najmłodsza 4-osobowa grupa młodzików młodszych występował na Ogólnopolskim Turnieju w Sulęcinie w składzie Weronika Niemiec, Maja Grzanka, Michał Górniak i Radosław Iberszer. Jeleniogórscy badmintoniści bardzo dobrze spisali się na tym turnieju zdobywając 2 medale. Srebro w grze podwójnej chłopców zdobyli Radek w parze z Michałem zaś Weronika i Maja stanęły na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal.

- Są to bardzo młodzi zawodnicy i powoli zaczynają brać udział w turniejach rangi ogólnokrajowej. Bardzo cieszy nas, że kontynuują medalową passe swoich starszych kolegów i koleżanek z klubu. Zwycięstwa na takich turniejach są dla tak młodych zawodników nagrodą za poświęcony czas spędzony często na ciężkich treningach. Gratuluję swoim podopiecznym wyników i wierzę, że kolejne sukcesy są przed nimi - skomentował Adam Cimosz trener młodych jeleniogórskich badmintonistów.


W tym samym czasie odbywał się w Lubinie Grand Prix Polski Gold Juniorów i Młodzików. Nowa formuła turnieju została wprowadzona w tym sezonie. Udział w turnieju mają zapewniony tylko najlepsi zawodnicy w kraju według listy rankingowej PZBad - tj. 24 singlistów i singlistek oraz 16 par gier podwójnych i mieszanych z podziałem na grupę A (12 najlepszych singlistów i 8 najlepszych par) i grupę B (miejsce 13-24 w grze pojedynczej i pary od 9 do 16 miejsca).

W zawodach zapewniony miała udział liczna grupa uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie trenowana na co dzień pod okiem Adam Słomki oraz Sławomira Kowalskiego. Szkołę reprezentowali w kategorii młodzik: Joanna Lasecka (OTB Lotka Ostrów Wlkp), Weronika Niklas (UKS Dwójka Bytów) Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra), Kacper Górniak (KS Chojnik Jelenia Góra), Patryk Panasiewicz (KS Chojnik Jelenia Góra), Maciej Kruszyński (ZKB Maced Polanów) oraz juniorzy: Jagoda Goldwasser (UKS 2 Sobótka), Oliwia Socha (KS Chojnik Jelenia Góra), Agata Gościło (KS Chojnik Jelenia Góra), Aneta Niklas
(UKS Dwójka Bytów), Piotr Gajda (KS Chojnik Jelenia Góra), Kamil Słupek (KS Chojnik Jelenia Góra), Paweł Kopański (UKS Start Widełka), Karol Gontarz (LUKS Krokus Góralice), Norbert Świerk(UKS Aktywna Piątka Przemyśl).

Dzięki wysokiej pozycji na listach rankingowych w turnieju wziął udział junior młodszy - Łukasz Cimosz (KS Chojnik Jelenia Góra), który w parze z Karoliną Szubert (Wrocław) wystąpił w kategorii junior w Grupie A. Zawody zakończyły się zdobyciem 3. miejsca i brązowego medalu w grze pojedynczej, który wywalczyła Oliwia Socha. Niewiele zabrakło aby na podium znalazł się również Łukasz z Karoliną, którzy ostatecznie grając ze starszymi o 2-3 lata zawodnikami zajęli bardzo wysokie 5. miejsce, a doświadczenie zdobyte tylko może procentować w kolejnych zawodach, które przed nimi.

- Sam pomysł stworzenia tego typu zawodów, na których spotykają się najlepsi zawodnicy w kraju jest strzałem w przysłowiową 10. Często bywało, że na turnieju ogólnopolskim brakowało kadrowiczów, a ich obecność pozwala podnosić poziom gier. Każdy z zawodników może w ciągu 2 dni rozegrać aż 6 meczów z danej gry, co w przypadku udziału w grze pojedynczej i podwójnej / mieszanej daje łącznie 12 pojedynków na bardzo wysokim poziomie. Ilość przyznawanych punktów zmusza niejako wszystkich do udziału w turniejach Gold. Chciałbym w pierwszej kolejności pogratulować Oliwii za medal, bo to potwierdza po raz kolejny jej wysoką pozycje w Polsce, ale na ogromne brawa
zasługują również pozostali podopieczni. Może tym razem nie udało się zdobyć więcej krążków, ale w kolejnym Grand Prix Gold wierzę, że będzie jeszcze lepiej
- skomentował Adam Słomka

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group