Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8267
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walczyli o Złoty Bełt Zamku Chojnik

Niedziela, 16 sierpnia 2015, 10:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 17:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Walczyli o Złoty Bełt Zamku Chojnik
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (15.08) już po raz XXVI na Zamku Chojnik odbył się turniej rycerski o Złoty Bełt, który tradycyjnie zgromadził tłumy w swoich murach. Mimo że impreza w tym roku trwała tylko jeden dzień, to po raz kolejny wrażeń było co nie miara.

Pokazy rozpoczęły się już o godz. 10.00. Rywalizowano w turnieju kuszniczym o Złoty Bełt, turnieju kuszniczym o tytuł Wielkiego Łowczego, turnieju łuczniczym o pierścień Kunegundy, a także w kuszniczym turnieju Szwajcarskim, biegu rycerskim i turnieju kuszniczym bojowym. Ponadto między konkurencjami kuszniczymi i łuczniczymi ogromne zainteresowanie wzbudzały pokazy walk w wykonaniu grupy czeskiej. Furorę robił sympatyczny Jaroslaw – ulubieniec publiczności, a także „dziadek”, którego dopingiem wspierały dzieci wraz z rodzicami.

- Jesteśmy tu już trzeci raz na turnieju i zawsze chętnie wracamy. Polecam każdej rodzinie, to wspaniała zabawa – ocenił pan Tomasz, który przybył na Zamek Chojnik wraz z dwójką dzieci. Podobnego zdania była pani Alicja, która za namową znajomej pojawiła się na turnieju o Złoty Bełt po raz pierwszy. - Ci czescy rycerze są niesamowici, podziwiam ich jak dają radę w taki upał nie tylko przebywać w zbroi, ale i sprawnie się poruszać – powiedziała turystka z Poznania.

Zabawa była przednia i widzowie zgodnie potwierdzali, że czekają na kolejną edycję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1120
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group