Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7211
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walczą z ubóstwem i niesprawiedliwością

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 czerwca 2014, 10:24
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2014, 7:57
Autor: Org
Fot. Archiwum Szkoły
„Królestwo UBÓ” jest grą terenową, w której udział wzięli uczniowie dwóch jeleniogórskich szkół: „Mechanika” i „Handlówki”. – To jedno z wielu działań szkoły w ramach projektu „Szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu” – wyjaśniają organizatorzy z Mechanika.

Gra powstała na potrzeby Konferencji Szkół Humanitarnych „8 celów, jeden świat. Milenijne Cele Rozwoju, a problem ubóstwa na świecie” w ramach projektu „Solidarni dla przyszłości”. Wzięło w niej udział 34 uczniów ZST Mechanik oraz ZSLiZ nr 2 w Jeleniej Górze. Zostali oni podzieleni na cztery pięcioosobowe zespoły. Na boisku szkolnym „Mechanika”, rozstawiono pięć stanowisk z zadaniami dla każdej z drużyn: moskitiera, gdy brakuje słów, most musi być, musimy się tu zmieścić czyli slumsy oraz pole minowe.

- Gra miała na celu nie tylko zaangażowanie młodzieży do działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ale pozwoliła również wczuć się w rolę osób, które na co dzień borykają się z takimi problemami jak malaria, utrudniony dostęp do edukacji czy ubóstwo – wyjaśniała Magdalena Janic, organizatorka imprezy organizatorzy. - Sama forma gry umożliwiła natomiast przekazanie wiedzy na temat współzależności między ludźmi z krajów globalnej Północy, a mieszkańcami państw globalnego Południa. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przekazanie uczniom treści z zakresu edukacji – organizatorka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w grze. Na zakończenie młodzież obejrzała prezentacje multimedialną nt. problemów mieszkańców Globalnego Południa oraz wysłuchała kilku utworów zespołu szkolnego ZST Mechanik E=mc2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~gluś 5-06-2014 10:39
to ważny temat i fantastycznie że młodzi ludzie to zauważają
~Łapa Bozi 5-06-2014 12:07
Były kiedyś "Mały chemik", "Mały matematyk", "Mały stolarz", teraz widzę mamy również "MAŁE PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ". A przynajmkniej Małą sprawiedliwość. W przedszkolach i żłobkach już mocno widać ten ferment genderowy. Dzieci zamiast wylecieć ze szkoły i walić w gałę, letą budować sprawiedliwość według Misia Uszatka. Zaiste, dobrze to rokuje kraju naszemu: Zamiast Kórwina Mikiego będziemy miały w ełroplramencie Pszczółkę Maję, Koziołka Matołka czy Smoka Wawelskiego. Tak czymać towarzysze małolaty. Francuskie wasze odpowiedniki "Droit et la justice.w wersji petite, już nogami przebiera. Żeby wetknąć swoje paluchy i wkurzyć naszych biskupów i ich (niedo)rzeczników. Myślę, że to będzie palec w OKO (księdza).Oj będzie się działo, będzie.
~do gluś 5-06-2014 12:42
napisz jeszcze z 5 razy to może młodzi ludzie zauważą
~soc-lib 5-06-2014 15:30
Niech nawiążą kontakt z Kancelarią Sprawiedliwości Spolecznej ,Piotra Ikonowicza.
~ 5-06-2014 17:49
czym oni ta niedouczoną mlodziez karmią zamiast uczyc je ortografii i pisowni kaza sie zastanawiac na sprawami nie majacymi nic z zyciem- jak napojony chocby woda ma sobie wyobrazic pragnienie a po zjedzeniu kanapki - glod cos sie koci tym organizatorom w glowach a co to wiadomo za organizacje i realizacje otumaniania mlodziezy niezla kasa im wplynela na konta bankowe- a te dyplomy to tylko nadaja sie do powieszenia w szpitalu dla oblakanych pseudo nauczycielom
~antymateruaa 5-06-2014 18:48
Lewackie ... inicjatywy w polskich szkolach. Szok. Co Wy robicie z mózgów tym młodym ludziom ?
~gluś 5-06-2014 19:25
to ważny temat i fantastycznie że młodzi ludzie to zauważają
~lea35 5-06-2014 20:57
Do lapa bozi-je te conseille de vérifier ce que t’écrit la prochaine fois!!!
~ 6-06-2014 17:11
może niech się zajmą ubóstwem w Polsce , zajmijmy się sobą zamiast bawić się w Chrystusa narodów czy innego Winkelrida
~` 19-07-2014 15:35
Polska chytrusem narodów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group