Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5599
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walczą z ubóstwem i niesprawiedliwością

Czwartek, 5 czerwca 2014, 10:24
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2014, 7:57
Autor: Org
Jelenia Góra: Walczą z ubóstwem i niesprawiedliwością
Fot. Archiwum Szkoły
„Królestwo UBÓ” jest grą terenową, w której udział wzięli uczniowie dwóch jeleniogórskich szkół: „Mechanika” i „Handlówki”. – To jedno z wielu działań szkoły w ramach projektu „Szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu” – wyjaśniają organizatorzy z Mechanika.

Gra powstała na potrzeby Konferencji Szkół Humanitarnych „8 celów, jeden świat. Milenijne Cele Rozwoju, a problem ubóstwa na świecie” w ramach projektu „Solidarni dla przyszłości”. Wzięło w niej udział 34 uczniów ZST Mechanik oraz ZSLiZ nr 2 w Jeleniej Górze. Zostali oni podzieleni na cztery pięcioosobowe zespoły. Na boisku szkolnym „Mechanika”, rozstawiono pięć stanowisk z zadaniami dla każdej z drużyn: moskitiera, gdy brakuje słów, most musi być, musimy się tu zmieścić czyli slumsy oraz pole minowe.

- Gra miała na celu nie tylko zaangażowanie młodzieży do działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ale pozwoliła również wczuć się w rolę osób, które na co dzień borykają się z takimi problemami jak malaria, utrudniony dostęp do edukacji czy ubóstwo – wyjaśniała Magdalena Janic, organizatorka imprezy organizatorzy. - Sama forma gry umożliwiła natomiast przekazanie wiedzy na temat współzależności między ludźmi z krajów globalnej Północy, a mieszkańcami państw globalnego Południa. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przekazanie uczniom treści z zakresu edukacji – organizatorka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w grze. Na zakończenie młodzież obejrzała prezentacje multimedialną nt. problemów mieszkańców Globalnego Południa oraz wysłuchała kilku utworów zespołu szkolnego ZST Mechanik E=mc2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group