Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Walczą z nałogiem na deskach teatru

Czwartek, 25 sierpnia 2011, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Walczą z nałogiem na deskach teatru
Fot. Organizator
Sierpień to miesiąc trzeźwości, który w MDK Muflon w Sobieszowie zakończy się wyjątkowym akcentem. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 uzależnieni, którzy stworzyli Teatr Karawana wystawią spektakl "Ubu Król " Alfreda Jarry. Wstęp jest wolny

Teatr Karawana powstał we wrześniu 2009 roku przy MDK Muflon w Jeleniej Górze - Sobieszowie. Inicjatorami i pomysłodawcami projektu są Aleksandra Jarocińska, dyrektor MDK Muflon , Bogumiła Błaszczyk, kierownik Poradni Terapii Uzależnień oraz Tadeusz Rybicki, reżyser, aktor , opiekun grupy teatralnej.

Grupę tworzą osoby uzależnione i wychodzące z uzależnienia. Celem tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie procesu terapeutycznego, ułatwienie osobom uzależnionym wyjścia z wykluczenia i marginalizacji społecznej.
- Karawana jest sumą spotkań różnych ludzi - jest wśród nas budowlaniec, kierowca, urzędnik , mistrz kuchni, student, sprzedawczyni, krawcowa i podobna ilość ścierających się często przekonań , poglądów i gustów – informują twórcy teatru.

Na spektakl "Ubu Król " pióra Alfreda Jarry zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Cieplic oraz Teatr Karawana . Po spektaklu będzie czas do wspólnej dyskusji i integracji. Sztuka ta będzie drugą realizacją Karawany. W grudniu 2009 roku wystawiono premierę jednoaktówki „Na pełnym morzu” Mrożka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group