Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6293
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Walczą o skate park, miasto nic nie obiecuje

Niedziela, 20 lutego 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Walczą o skate park, miasto nic nie obiecuje
Fot. Angela
Jesienią zamknięto skate park przy ul. Złotniczej. Powód: zły stan techniczny. Czy jest szansa, że kiedy zrobi się ciepło, pasjonaci jazdy na deskach i rolkach będą mieli gdzie spędzać wolny czas?

W sprawie skate parku przy ul. Złotniczej odebraliśmy kilka telefonów i e – maili.
– Kiedy było ciepło, na skoczni zawsze była kolejka. Umawialiśmy się grupkami na godziny by nie wchodzić sobie wzajemnie w drogę. Po zamknięciu skate parku przy ul. Złotniczej część osób przeniosła się na chodniki i ulice, kilka osób skacze też ze schodów podziemnych przejść, ale jest to dość niebezpieczne. Kiedy zrobi się ciepło, żeby poskakać będziemy musieli jechać do Cieplic – mówią Daniel i Kuba.

– Kiedy w minionym roku dopytywałam się o modernizację skate parku przy ul. Złotniczej otrzymałam informacje, że za trzy tygodnie ma być ogłoszony przetarg na jego remont. Tymczasem minęło już kilka miesięcy i nic w tej sprawie nie zrobiono. Kilka dni temu ponownie zadzwoniłam do MOS-u, gdzie poinformowano mnie, że żadnego przetargu nie było, i póki co nie będzie – to głos pani Anny, mamy fanów deski i rolek.

– Na Zabobrzu nie ma nawet porządnego placu zabaw. Był kiedyś skate park przy ul. Ogińskiego, ale został on zdewastowany i miasto doszło do wniosku, że nie warto go remontować. Kiedy zrobi się ciepło, młodym ludziom pozostanie odwiedzanie budek z piwem – dodaje nasza rozmówczyni. Podobny teren istniał także w Cieplicach, lecz i on – w ramach przebudowy zespołu pocysterskiego – zniknie z planu miasta. Podobnie – urządzenia w Parku Zdrojowym.

Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze tłumaczy, że skate park przy ul. Złotniczej został zamknięty we wrześniu minionego roku ze względu na zły stan techniczny nawierzchni. Choć w planach był jego remont, w budżecie miasta nie znalazły się na ten cel pieniądze. Koszt jego modernizacji szacuje się na 20 tys. zł.

– Ten skate park został zamknięty przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W miniony czwartek rozmawiałem na ten temat z władzami miasta. Obecnie płyta boiska przy ul. Złotniczej, jak i cały teren wokoło ma być przebudowywany na centrum pobytowo-treningowe dla drużyn biorących udział w rozgrywkach Euro 2012. W ramach tego zadania zaplanowany jest również remont nawierzchni skate parku – mówi szef MOS-u.

- Jestem na tyle odpowiedzialnym człowiekiem, by nie rzucać pustych obietnic, których nie będę mógł w przyszłości zrealizować. Docierają do mnie sygnały w tym temacie. Myślimy o tym, by wybudować obiekt w zamian, za ten zamknięty przy ul. Złotniczej. Zleciłem wykonanie listy obiektów i miejsc, gdzie moglibyśmy taki skate park wybudować. Jedną z propozycji jest teren MZK, ale jest jeszcze za wcześniej, by mówić o szczegółach – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group