Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 7009
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Walczą o kolejowe połączenia ze stolicą Karkonoszy i …

Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 6:56
Aktualizacja: 6:59
Autor: Angela
Region: Walczą o kolejowe połączenia ze stolicą Karkonoszy i …
Fot. -
Problem dotyczący braku połączenia kolejowego Jeleniej Góry z Krakowem został poruszony na konferencji "Koleją po Dolnym Śląsku", która odbyła się w minionym tygodniu w Bolesławcu. – Efektem konferencji będzie wysłanie wspólnie podpisanej deklaracji, której adresatami będą: Premier Rzeczpospolitej Polskiej Donald Tusk, Prezydent RP Bronisław Komorowski, Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele Gmin i Powiatów z terenów położonych wzdłuż linii kolejowej 274 (Zgorzelec– Jelenia Góra– Wrocław) – relacjonuje Grzegorz Oleś z Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

W czasie spotkania bardzo szeroko został również omówiony problem dotyczący linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra- Lwówek Śląski.

- Jak wiadomo od 14 grudnia 2014 wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy na sezon 2014/15 spółka PKP Polskie Linie Kolejowe obniży prędkość szlakową na odcinku Jelenia Góra- Lwówek do 20 km/h – mówi Grzegorz Oleś. - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który jest organizatorem ruchu regionalnego w województwie zapowiedział, że w związku z powyższym zrezygnuje z uruchamiania połączeń kolejowych na tej trasie. W związku z zaistniałą sytuacją udało się stworzyć grupę roboczą, która będzie działała na rzecz zdobycia środków przez spółki kolejowe i Ministerstwo Infrastruktury na modernizację tej linii kolejowej – dodaje.

W tym celu również na początku września 2014 we Lwówku Śląskim zostanie zorganizowana konferencja, której organizatorami będą Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych oraz Stowarzyszenie "Dobro Wspólne" wraz z byłym starostą Lwówka śląskiego Arturem Zychem i posłem na sejm RP Wojciechem Zubowskim.

- Najbardziej zmartwiła nieobecność przedstawicieli UMWD, Ministerstwa Infrastruktury i spółek kolejowych. W rozmowie z rzecznikami wymienionych organów wyjaśniono, że nikt z zaproszonych gości nie jest zainteresowany poruszanymi tematami – dodaje Grzegorz Oleś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group