Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6199
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacyjne atrakcje z BWA – w sierpniu

Piątek, 27 lipca 2018, 7:33
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2020, 8:08
Autor: BWA
Jelenia Góra: Wakacyjne atrakcje z BWA – w sierpniu
Fot. BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze przygotowało atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży, na które zaprasza w sierpniu. Warto w nich uczestniczyć.

A co jest w programie?

Per pedes z ŁOMNICY

Drugą wyprawę rozpoczniemy od malowniczego parku nad Bobrem łączącego Wojanów i Łomnicę, po czym porównamy jakże różną architekturę dwóch sąsiadujących z sobą pałaców. Następnie przez lasy i krzaki ruszymy do Jeleniej Góry od południowego zachodu, domykając wyprawę spacerem pod murami czerwonawego Pałacu Paulinum. *We własnym zakresie prosimy zadbać o prowiant, wodę do picia, pieniądze na wstępy i przejazd autobusem, dokumenty uprawniające do zniżek, wygodne ubranie i obuwie. Obowiązkowo dobry humor. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do stosownych zmian w zależności od potrzeby.
07 SIERPNIA / ZBIÓRKA: 10.15 POD STALOWYM JELENIEM NA PODWALU/ KOSZT UDZIAŁU: 10 ZŁ / ZAPISY W BWA LUB 75 75 266 69 / PROWADZĄCY: NATALIA STOLP

z INSTAXEM w roli głównej

W dzisiejszych czasach głównym narzędziem do utrwalenia wyjątkowej chwili lub pięknego widoku jest wbudowany aparat w naszym smartfonie, a zrobionymi zdjęciami najczęściej dzielimy się na Facebooku, Instagramie oraz na innych portalach społecznościowych. Dziś już mało kto wywołuje fotografie, by móc się nimi cieszyć w formie namacalnej lub też oprawić je w ramki. Dlatego zapraszamy na warsztat edukacyjno-artystyczny związany z fotografią natychmiastową. Naszym głównym narzędziem do pracy będzie aparat analogowy INSTAX błyskawicznie wywołujący zdjęcia. Poznamy jego historię, budowę i parametry, a także możliwości, jakie posiada. Dowiemy się nieco więcej o samej fotografii oraz o podstawach wykonywania dobrego zdjęcia. Na początek stworzymy ministudio fotograficzne, w którym wykonamy zdjęcia różnym przedmiotom. Następnie wspólnie wybierzemy się na krótką wycieczkę ulicami Jeleniej Góry, by zrobić dokumentację fotograficzną z interesujących miejsc. Na koniec naszej ekspedycji przyjrzymy się każdej z fotografii i spróbujemy ją opisać. Każdy z uczestników będzie mógł zabrać wykonane przez siebie zdjęcia do domu. Warsztat skierowany do dzieci w wieku 10-15 lat. Ilość miejsc ograniczona.
8 SIERPNIA / OD 10.00 DO 13.00 – BWA / KOSZT UDZIAŁU: 15 ZŁ / ZAPISY W BWA LUB 75 75 266 69 / PROWADZĄCY: BEATA CHOMIUK

DADA. Wiersze i kolaże

Artyści dadaiści jako pierwsi docenili rolę przypadku w sztuce, tworząc kolaże z fragmentów gazet, włączając do sztuki pospolite przedmioty codziennego użytku. Podobnie i my stworzymy kolaże i asamblaże z materiałów plastycznych, fragmentów fotografii i przedmiotów odnalezionych. Będziemy łączyć formy i słowa na zasadzie losowej. Jeśli wyjdzie z tego coś śmiesznego zaskakującego i pozbawionego sensu – tym lepiej! W wakacje rządzi absurd, humor i dobra zabawa. Warsztat skierowany do dzieci w wieku 7-12 lat z opiekunami.
09 SIERPNIA / START: 11.00 – BWA / KOSZT UDZIAŁU: 10 ZŁ / ZAPISY W BWA LUB 75 75 266 69 / PROWADZĄCY: IWONA MAKÓWKA

PLANSZÓWKOWY zawrót głowy!

Spotkanie z grami planszowymi to działanie, które mocno pobudzi wyobraźnię, rozwinie umiejętności interpersonalne i wiele nauczy, ale przede wszystkim ma sprawić, że każdy będzie się dobrze bawić. Zapraszamy dzieci, a także rodziców na warsztat poświęcony rozgrywkom w gry planszowe. Dixit, Carcassonne, Taboo i wiele innych gier, które zapewnią rozrywkę każdemu, nawet najbardziej wymagającemu graczowi. Warsztat dla wszystkich w wieku od 10 do 99 lat. Ilość miejsc ograniczona.
10 SIERPNIA / OD 10.00 DO 12.00 – BWA / KOSZT UDZIAŁU: 10 ZŁ / ZAPISY W BWA LUB 75 75 266 69 / PROWADZĄCY: BEATA CHOMIUK

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group