Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7795
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wakacje życia na scenie

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 11:58
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2008, 16:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wakacje życia na scenie
Fot. TEJO
W niezwykły sposób spędzą nadchodzące dwa tygodnie młodzi ludzie, którzy skorzystali z oferty Teatru Jeleniogórskiego. Będą realizować niecodzienny projekt, którego wielkim finałem będzie przedstawienie wystawione na deskach „Norwida”!

Około 30 osób ze szkół licealnych i gimnazjalnych rozpoczęło w poniedziałek nietypową przygodę teatralną. Dziewczęta i chłopcy spotkali się z instruktorami, którzy przez 14 dni będą im pomagać w przygotowaniu sztuki teatralnej w rozmaity sposób. Będzie trochę akrobacji, tańca, muzyki, słowa i wiele ekspresji.

Wszystko dzięki działaniom Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, który jest realizatorem projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod hasłem „Lato w teatrze”.

Przed młodymi, nie tylko z Jeleniej Góry, bo wśród uczestników eksperymentu są także wrocławianie, dwa tygodnie intensywnej pracy. – W soboty i niedziele również – mówił zgromadzonym Tadeusz Wnuk, aktor TJ, który jest zarazem jednym z instruktorów.

Główną animatorką działań jest Grażyna Tabor, która od 15 lat reżyseruje i edukuje teatralnie młodzież. W poniedziałek wszyscy poznali się nie dzięki zwykłej prezentacji, ale poprzez zabawne gry na scenie. Każdy z uczestników opowiedział o sobie i o swoich pasjach. Włączyli się w to Koryna Opala-Wnuk (scenografia, kostiumy) oraz Jackowie: Grondowy i Paruszyński, którzy także będą służyć radą młodzieży podczas tych wakacji za kurtyną.

Nie wszscy będą aktorami powstającego spektaklu. Część uczestników zajmie się jego dokumentacją i promocją. Pomogą im w tym Dorota Fruba-Wiśniewska zTJ oraz niżej podpisany.
Jaka będzie to sztuka? – Na razie rzucamy pomysły i robimy burzę mózgów. Poznajemy się. Dowiadujemy się, co kto potrafi i co kto lubi. W zależności od tego będziemy współpracowali i budowali sztukę – zapowiadają organizatorzy.

Projektowi „Lato w teatrze” patronuje portal i tygodnik Jelonka.com. Codziennie na naszych łamach będzie można przeczytać relację z tego, co się dzieje na norwidowskiej scenie. To właśnie tam, na finał przedsięwzięcia, młodzież wystawi zapowiadany spektakl. Co to będzie? Okaże się wkrótce.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group