Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5617
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wakacje życia na scenie

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 11:58
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2008, 16:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wakacje życia na scenie
Fot. TEJO
W niezwykły sposób spędzą nadchodzące dwa tygodnie młodzi ludzie, którzy skorzystali z oferty Teatru Jeleniogórskiego. Będą realizować niecodzienny projekt, którego wielkim finałem będzie przedstawienie wystawione na deskach „Norwida”!

Około 30 osób ze szkół licealnych i gimnazjalnych rozpoczęło w poniedziałek nietypową przygodę teatralną. Dziewczęta i chłopcy spotkali się z instruktorami, którzy przez 14 dni będą im pomagać w przygotowaniu sztuki teatralnej w rozmaity sposób. Będzie trochę akrobacji, tańca, muzyki, słowa i wiele ekspresji.

Wszystko dzięki działaniom Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, który jest realizatorem projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod hasłem „Lato w teatrze”.

Przed młodymi, nie tylko z Jeleniej Góry, bo wśród uczestników eksperymentu są także wrocławianie, dwa tygodnie intensywnej pracy. – W soboty i niedziele również – mówił zgromadzonym Tadeusz Wnuk, aktor TJ, który jest zarazem jednym z instruktorów.

Główną animatorką działań jest Grażyna Tabor, która od 15 lat reżyseruje i edukuje teatralnie młodzież. W poniedziałek wszyscy poznali się nie dzięki zwykłej prezentacji, ale poprzez zabawne gry na scenie. Każdy z uczestników opowiedział o sobie i o swoich pasjach. Włączyli się w to Koryna Opala-Wnuk (scenografia, kostiumy) oraz Jackowie: Grondowy i Paruszyński, którzy także będą służyć radą młodzieży podczas tych wakacji za kurtyną.

Nie wszscy będą aktorami powstającego spektaklu. Część uczestników zajmie się jego dokumentacją i promocją. Pomogą im w tym Dorota Fruba-Wiśniewska zTJ oraz niżej podpisany.
Jaka będzie to sztuka? – Na razie rzucamy pomysły i robimy burzę mózgów. Poznajemy się. Dowiadujemy się, co kto potrafi i co kto lubi. W zależności od tego będziemy współpracowali i budowali sztukę – zapowiadają organizatorzy.

Projektowi „Lato w teatrze” patronuje portal i tygodnik Jelonka.com. Codziennie na naszych łamach będzie można przeczytać relację z tego, co się dzieje na norwidowskiej scenie. To właśnie tam, na finał przedsięwzięcia, młodzież wystawi zapowiadany spektakl. Co to będzie? Okaże się wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group