Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8583
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacje z legendą Dolnego Śląska

Czwartek, 7 lipca 2011, 11:49
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2011, 19:40
Autor: Aneta Słabicka – Blomberg /Angela
Jelenia Góra: Wakacje z legendą Dolnego Śląska
Fot. Organizatorzy
Wczoraj w Bibliotece Dziecięco – Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej rozpoczął się cykl zajęć dla dzieci w wieku 7 – 12 lat pt. „Wakacje z legendą Dolnego Śląska – zamki, duchy i potwory”. Zajęcia przygotowano specjalnie z myślą o najmłodszych, którzy będą wypoczywali w mieście.

O tym, że udane wakacje to nie tylko te nad morzem, w górach czy na jeziorach przekonali się wczoraj uczestnicy „Wakacji w Bibliotece”. Jak co roku, Biblioteka Dziecięco – Młodzieżowa Książnicy Karkonoskiej przygotowała bogaty program wakacyjnych imprez.

Zajęcia odbywają się w każdą środę od godziny 11.00 i potrwają cały lipiec i sierpień. Ostatnie ze spotkań zaplanowano na 24 sierpnia br.

- Biblioteka to zbiory książek i czasopism, dlatego swoją ofertę zaczyna od zaproszenia do czytania. Poza możliwością wypożyczenia książek do domu i wspólnego rodzinnego czytania, całe wakacje, w każdą środę, będą czytane legendy o Dolnym Śląsku, wzbogacone ciekawymi i twórczymi zajęciami plastycznymi. Celem tych zajęć jest przybliżenie historii zamków, które znajdują się na Dolnym Śląsku i związanych z nimi legend oraz zachęcenie dzieci do czytania i częstszego sięgania po książkę – mówi Krystyna Spólnik, kierownik Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej w Jeleniej Górze.

Tematem pierwszych wakacyjnych zajęć, które odbyły się w minioną środę, były legendy o zamku Chojnik. Czytano m.in. najsłynniejszą z nich, czyli historię o pięknej, ale kapryśnej księżniczce Kunegundzie, córce zamożnego właściciela zamku. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jaki los i z jakiego powodu spotkał tę księżniczkę. Kto tej historii jeszcze nie zna …niech żałuje.

Po przeczytaniu legendy dzieci wykonały zamek z różnych materiałów i kartonów. Powstały ciekawe wieże, elementy warowne, obronne mury, fosa itd. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i samodzielnością, przy czym nie zabrakło również dobrej zabawy. Na zakończenie spotkania w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej dzieci obejrzały film o zamku Chojnik, który przygotował i udostępnił Tadeusz Siwek. W filmie przedstawiono krótką historię twierdzy, pokazano turnieje rycerskie i opowiedziano legendę o księżniczce Kunegundzie.

Na kolejne zajęcia Biblioteka Dziecięco – Młodzieżowa zaprasza już 13 lipca br..

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group