Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7284
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacje bez zagrożeń

Piątek, 17 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 sierpnia 2007, 16:25
Autor: AGA
Jelenia Góra: Wakacje bez zagrożeń
Fot. Agnieszka Gierus
Mundurowi i posłanka Beata Sawicka o bezpieczeństwie w lecie.

Co robić, aby wakacje zakończyły się szczęśliwie? Na co uważać, gdy zostajemy sami w domu? Jak zachować się nad wodą i na drodze? Tego wszystkiego mogły dowiedzieć się dzieci, które przyszły dziś do Parku Zdrojowego.

W południe przed muszlą zgromadziły się dziesiątki maluchów z przedszkoli nr 10 i Zaczarowany Parasol, półkolonii Polskiego Czerwonego Krzyża oraz goszczących właśnie w mieście młodych przybyszów z Ukrainy.
Pojawili się także przedstawiciele samorządu, rady miasta, służb mundurowych oraz posłanka Beata Sawicka.

Na najmłodszych czekały atrakcje w postaci koncertu Zespołu Dziecięcego z Charkowa oraz nagrody za udział w akcji w postaci kolorowych piłek, ufundowanych przez prezydenta miasta i sponsorów.

Straż miejska przygotowała miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci poznawały znaki i zasady bezpieczeństwa na drodze. Wysłuchały też krótkiej prelekcji na temat bezpiecznych wakacji przygotowanej przez jeleniogórską policję, która przypominała, czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby kończące się wakacje minęły bezpiecznie.

W planie były również pokazy straży pożarnej. Na koniec dzieci oraz opiekunowie mogli poczęstować się pyszną grochówką przygotowaną przez PCK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group