Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8667
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W życiu piękne są tylko chwile, czyli Bike Adventure 2009

Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 9:55
Aktualizacja: 20:41
Autor: ahawer
Jelenia Góra: W życiu piękne są tylko chwile, czyli Bike Adventure 2009
Fot. rylit
W życiu piękne są tylko chwile – śpiewał lider zespołu Dżem. Taka właśnie idea przyświecała Bike Adventure – czteroetapowemu maratonowi. W tym roku miejsce startu i mety zlokalizowane były w malowniczych okolicach Jeleniej Góry, a ściślej w jej uzdrowiskowej części – Cieplicach Zdroju. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Adam Drahan z Wałbrzycha, na co dzień reprezentujący barwy Lechii Piechowice.

Drugi etap czterodniowego wyścigu Bike Adventure liczył 50km. Na starcie w Cieplickim Parku stanęło 70 kolarzy. Najszybszy okazał się Łukasz Milewski z Białegostoku, drugi był Adam Drahan z Wałbrzycha, a trzeci Jakub Danielski z Jeleniej Góry. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze inni kolarze z naszego regionu. Dziewiąty był Krzysztof Baran z Podgórzyna, a dziesiąty Jacek Jędrasiewicz z Jeleniej Góry.

Trzeci etap liczył 65 km. Pierwszy na metę przyjechał Tomasz Jajonek z Tarnowskich Gór, drugi zawodnik Lechii Piechowice Adam Drahan, a trzeci był jego klubowy kolega Jakub Danielski. Bartłomiej Kubiak z Jeleniej Góry był tym razem szósty, Krzysztof Baran z Podgórzyna ósmy.

Ostatnim, czwartym etapem zawodów była niedzielny Uphill Race "Dwa Mosty" czyli jazda na czas na trasie o długości 11 km. Najszybciej dystans ten pokonał Łukasz Milewski z Białegostoku z czasem 00.42:30. Drugi był Tomasz Jajonek z Tarnowskich Gór z czasem 00.43.27. Na podium zdążył tego dnia także Adam Drahan, któremu zaliczono taki sam czas jak Tomaszowi Jajonkowi. Szósty był Rafał Ignaczak z Jeleniej Góry. A pierwszą dziesiątkę zamknęli jeleniogórzanie: Jakub Danielski i Jacek Jędrasiewicz.

W klasyfikacji generalnej imprezy spośród kolarzy z naszego regionu trzeci w kategorii open był Jakub Danielski, dziewiąty Krzysztof Baran z Podgórzyna, jedenasty Jędrasiewicz Jacek z Jeleniej Góry. W rywalizacji kobiet Ewa Duszyńska z Jeleniej Góry była druga w kategorii K elita 1.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa KS Lechia Piechowice przed UKS Wygodą Białystok i Twomark Cannondale Antyradio Team. W klasyfikacji rodzin wystąpili Państwo Kucięba ( I Paweł, II Karol, III Sławomir).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
510
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group