Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8961
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W szpitalu bez wypłat za luty

Wtorek, 3 marca 2009, 14:56
Aktualizacja: 14:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W szpitalu bez wypłat za luty
Fot. .......
Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze do dzisiaj nie otrzymali wypłat za poprzedni miesiąc. – Najgorsze jest jednak to, że nikt z dyrekcji nie udzielił im informacji, z czego wynikają te opóźnienia i kiedy pieniądze wpłyną na konta – mówią. – Pieniądze z NFZ na wypłaty dla pracowników mają się pojawić jutro i miejmy nadzieję, że tak się stanie – ma nadzieję dyrektor lecznicy.

O interwencję w sprawie wypłat poprosiło nas kilku pracowników Szpitala Wojewódzkiego, do których poza plotkami nie docierały żadne informacje na temat terminu wypłacenia zaległych pieniędzy.

– W jeleniogórskim szpitalu gdzie pracuje ponad tysiąc osób w mieście niespełna 85 tysięcznym, personel nie otrzymał wypłaty za miesiąc luty i nie wiadomo kiedy otrzyma pieniądze, gdyż żaden z trzech dyrektorów ani kierownictwa nie informuje załogi co się dzieje! – napisał do nas jeden z pracowników szpitala. Jedynie z nie oficjalnych źródeł wiadomo, że wypłaty i w tym tygodniu nie będzie.

Tymczasem dyrektor szpitala, Stanisław Woźniak, tłumaczy, że opóźnienia w przelewie pieniędzy z NFZ na konto jeleniogórskiego szpitala wynikało z wielu kwestii technicznych w tym m.in. z elektronicznego systemu rozliczeń, który jest nie kompatybilny z systemem NFZ- u, oraz wynikającymi z tego problemami związanymi z rozliczeniem ubiegłego roku.

– Poza tym dolnośląski NFZ nie ma pieniędzy na swoim koncie, ale musi je pobierać z centrali funduszu – powiedział Stanisław Woźniak – i stąd to trzydniowe opóźnienie. – Mogę tylko powiedzieć, że sprawa wypłat ma się rozwiązać jutro. Wówczas pieniądze mają wpłynąć na konto szpitala, a z niego na konta naszych lekarzy, pielęgniarek i pracowników socjalnych. Do dzisiaj ja również nie otrzymałem swojego wynagrodzenia – konkluduje Stanisław Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
293
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group