Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3183
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W szpitalu bez wypłat za luty

Wtorek, 3 marca 2009, 14:56
Aktualizacja: 14:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W szpitalu bez wypłat za luty
Fot. .......
Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze do dzisiaj nie otrzymali wypłat za poprzedni miesiąc. – Najgorsze jest jednak to, że nikt z dyrekcji nie udzielił im informacji, z czego wynikają te opóźnienia i kiedy pieniądze wpłyną na konta – mówią. – Pieniądze z NFZ na wypłaty dla pracowników mają się pojawić jutro i miejmy nadzieję, że tak się stanie – ma nadzieję dyrektor lecznicy.

O interwencję w sprawie wypłat poprosiło nas kilku pracowników Szpitala Wojewódzkiego, do których poza plotkami nie docierały żadne informacje na temat terminu wypłacenia zaległych pieniędzy.

– W jeleniogórskim szpitalu gdzie pracuje ponad tysiąc osób w mieście niespełna 85 tysięcznym, personel nie otrzymał wypłaty za miesiąc luty i nie wiadomo kiedy otrzyma pieniądze, gdyż żaden z trzech dyrektorów ani kierownictwa nie informuje załogi co się dzieje! – napisał do nas jeden z pracowników szpitala. Jedynie z nie oficjalnych źródeł wiadomo, że wypłaty i w tym tygodniu nie będzie.

Tymczasem dyrektor szpitala, Stanisław Woźniak, tłumaczy, że opóźnienia w przelewie pieniędzy z NFZ na konto jeleniogórskiego szpitala wynikało z wielu kwestii technicznych w tym m.in. z elektronicznego systemu rozliczeń, który jest nie kompatybilny z systemem NFZ- u, oraz wynikającymi z tego problemami związanymi z rozliczeniem ubiegłego roku.

– Poza tym dolnośląski NFZ nie ma pieniędzy na swoim koncie, ale musi je pobierać z centrali funduszu – powiedział Stanisław Woźniak – i stąd to trzydniowe opóźnienie. – Mogę tylko powiedzieć, że sprawa wypłat ma się rozwiązać jutro. Wówczas pieniądze mają wpłynąć na konto szpitala, a z niego na konta naszych lekarzy, pielęgniarek i pracowników socjalnych. Do dzisiaj ja również nie otrzymałem swojego wynagrodzenia – konkluduje Stanisław Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group