Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5374
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: W Szklarskiej Porębie pożegnają burmistrza?

Środa, 26 listopada 2008, 17:12
Aktualizacja: 19:43
Autor: Ania
SZKLARSKA PORĘBA: W Szklarskiej Porębie pożegnają burmistrza?
Fot. TEJO
Mimo iż od wyborów samorządowych minęły dopiero dwa lata, burmistrz Szklarskiej Poręby, Arkadiusz Wichaniak będzie musiał ponownie przekonać wyborców, że dobrze wypełnia swojej obowiązki.

11 stycznia 2009 roku odbędzie się referendum, podczas którego mieszkańcy tej gminy wypowiedzą się za, albo przeciw urzędującemu burmistrzowi. Wiadomo, że ma on wielu przeciwników wśród właścicieli pensjonatów w mieście pod Szrenicą.

Wniosek o zorganizowanie referendum 20 października złożyli w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze, przedstawiciele komitetu referendalnego. Podpisało się pod nim 700 osób. Jednym z argumentów jest niekorzystna dla miasta umowa dzierżawy terenu pod park dinozaurów w Szklarskiej Średniej.

Zdaniem burmistrza jest dokładnie odwrotnie – Uważam, że za wnioskiem kryją się interesy kilkunastu niezadowolonych dzierżawców, którym wypowiedziano umowy, ponieważ za użytkowane obiekty płacili zbyt niskie stawki – powiedział Arkadiusz Wichniak.

Referendum zostanie uznane za ważne jeżeli weźmie w nim udział 3/5 liczby osób, które głosowały podczas wyborów w 2006 roku. To oznacza, że do odwołania burmistrza wystarczy udział 1.710 osób, gdyż dwa lata temu w wyborach wzięło 2.849 osób. Arkadiusz Wichniak straci swoje stanowisko, jeżeli 50 % i jeden wyborca zagłosuje za odwołaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group