Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5915
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W święta do pełna

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 25 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 25 października 2007, 8:06
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Stacje benzynowe czynne 1 listopada.

W nadchodzący dzień Wszystkich Świętych nie będzie paraliżu na drogach przewidywanego jeszcze w środę. Urzędnicy Państwowej Inspekcji Pracy zapowiadali, że zareagują karami na otwieranie stacji benzynowych w związku z ustawą zakazującą handlu w święta.

Ustawa określa placówki handlowe tzw. użyteczności publicznej, które mogą pracować w dni świąteczne. Urzędnicy twardo podkreślali, że nie ma wśród nich stacji benzynowych. Zmienili zdanie po nagonce medialnej. Donosi o tym Dziennik w czwartkowym wydaniu.

Poszli po rozum do głowy. Zapowiedzi, że PIP będzie srogo karał koncerny paliwowe, które stacje otworzą, nie spełnią się. Powód? Urzędnicy doszli do „sensacyjnego” odkrycia, że jednak wymienione placówki są dla kierowców użyteczne w każdy dzień tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~hela 25-10-2007 7:58
Gdzie ukazały się takie zapowiedzi jakoby urzędnicy PIP nakazali zamknięcie stacji benzynowych. Nigdy nie mieli i nie mają takich kompetencji. Panie moderatorze co pan tworzy? Przepis nowelizujący kodeks pracy wprowadza zakaz pracy w święta w placówkach handlowych.Stacja benzynowaq niewątpliwie jest placówka handlową – ale PIP daje zielone światło ze względu na skutki np.pogotowie, straż pożarna itd. Posłowie prawie wszyscy byli zgodni wprowadzając zmiany przepisów. Teraz mówią że działo się to tak szybko przed rozwiązaniem parlamentu. Trybunał Konstytucyjny bedzie orzekał o zgodności z Konstytucją – bo to uczynić może tylko ta instytucja.
~do Hela 25-10-2007 8:16
Telewizji nieogladasz Dziennika Hela i pretensje masz !!!!!! i jeszcze tu wywody wypisujesz Pozdrawiam Tomasz
~hela 25-10-2007 9:16
Przez pół dnia oglądałam w tv publicznej i niepublicznej głosy oburzenia ludzi – zwłaszcza kierujących pojazdami, wypowiedzi urzędników PIP i GIP ( dotyczy pracy 1 listopada) ale chciałabym widzieć taki fakt zamknięcia stacji przez inspektora PIP. Jak on miałby to zrobić technicznie.Przy pomocy grupy antyterrorystycznej?? Ciekawy by to był taki kabaret. Ani Mru Mru
~bolo 25-10-2007 19:41
Ale napluć na PIS trzeba było!! A co tam. Taka jest moda przecież. Przyjdzie czas – obudzicie się z ręką w nocniku. Jak na razie nikt z Irlandii nie wraca, a wprost przeciwnie.
~Gocha 26-10-2007 0:10
A my na Wszystkich Świętych będziemy jechać z karnistrem ouuu. Wróciły dawne czasy. Mam nadzieję, że PIS–owskie nakazy nie wrócą.Mamy tego efekty.Kościół tak, ale bez przesady. Wielu ludzi wierzy, ale nie bez nakazów!!! Dobra wola ważniejsza od przymusu. W latach komuny było wiecej ludzi w kościele niż dzisiaj. PIS prawie jak komuna. Dajcie ludziom wybór – bez nakazu będą bliżej Kościołą.PIS tylko szkodził. Młodzież zaczęłą się się dzięki nim odsuwać od religii – bo musieli to "wkuwać"–nie było dobrowolnej wiary.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group