Poniedziałek, 22 czerwca
22°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

W strefie toxic ujeżdżali byka. Samorządowcy z rodzinami

Audio

Czytaj na głos

Autor: Gabi 2 min czytania

Przez ponad cztery godziny można było w sobotę poobserwować potyczki polskich i czeskich samorządowców na stadionie przy ulicy Złotniczej. Imprezę zorganizowano głównie za środki unijne. Z 52 tysięcy złotych miasto dołożyło 2600 PLN. Z atrakcji skorzystali także mieszkańcy Jeleniej Góry.

reklamy
reklamy

Poza jeleniogórskimi pracownikami urzędu miasta zaproszeni zostali także goście z dwóch czeskich miejscowości: Semily i Jablonec nad Nysą. Z każdego miasta przyjechało po 20 osób. W imprezie wzięło udział około 120 osób z jeleniogórskiego magistratu. Przyszli na zawody z całymi rodzinami. Imprezę poprowadził rzecznik prasowy straży miejskiej Grzegorz Rybarczyk, a pomagała mu pani tłumacz języka czeskiego.

Prezydent Marek Obrębalski poinformował, że na zakup atrakcji Unia Europejska wyłożyła 95% środków. Resztę pokryło miasto. Dodał także, że ma nadzieję, iż atrakcje będą służyć mieszkańcom Jeleniej Góry. Zgromadzeni zostali poddani siedmiu próbom sprawnościowym. Pierwsza konkurencją było ujeżdżanie byka, czyli rodeo. Wymagała ona od zawodników sporo wysiłku, ale żaden z wytypowanych przedstawicieli miast nie poddawał się.

Dzięki kolorowym koszulkom zawodnicy byli rozpoznawalni. Wiele radości i śmiechu przyniosła druga konkurencja: wyścig na dmuchanych rurach. Wymagała ona od drużyny zgrania i wbrew pozorom sporo siły fizycznej. Najbardziej efektowną potyczką było bungee run, które polegało na tym, że dwie osoby przypięte były na osobnych torach do gum bungee. Ich zadaniem było przyczepić wskaźnik jak najdalej od miejsca, w którym stali. Kolejnym punktem programu był tor przeszkód huragan, który wyglądał jak dmuchany zamek. Składał się z dmuchanych zasieków, tuneli i zjeżdżalni.

Kolejną atrakcją dla samorządowców były zawody pn. galaktyczni wojownicy, czyli pojedynek dwóch osób przebranych w futurystyczne stroje wypełnione powietrzem. Po tej atrakcji przyszedł czas na najbardziej tajemniczą konkurencję, czyli wkroczenie do strefy 51 toxic. Była to pneumatyczna arena o powierzchni 140 m2 z światłami UV, stroboskopem oraz tubą świetlną.

Dwie drużyny złożone z czterech śmiałków i wyposażone w kamizelki i lasery miały za zadanie zmierzyć się z legendarna strefą 51 i wyjść z tego zwycięsko. Wygrywała oczywiście pierwsza drużyna na mecie. Ostatnią konkurencją były gigantyczne, żywe piłkarzyki.

Dzieci i wszyscy, którzy zdecydowali się przyjść na stadion mogli skorzystać bezpłatnie z atrakcji. Dla najmłodszych stworzono malutki plac zabaw, dmuchany dom samuraja i zamek z plastikowymi kulkami.

Impreza na pewno zbliżyła pracowników urzędów poszczególnych miast i zacieśniła współpracę polsko-czeską. Poza tym wszyscy przybyli mogli miło i sympatycznie spędzić czas na atrakcjach proponowanych przez miasto. Niestety impreza nie była dobrze nagłośniona, dlatego też samorządowcom głównie kibicowali koledzy z pracy, a szkoda.

Niewielka ilość osób zabrała swoje pociechy np. do strefy 51 czy na rodeo, ponieważ po prostu o tym nie wiedziano. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku ktoś zadba o lepszą reklamę, no chyba, że miał być to piknik pracowniczy to wtedy reklama jest zbędna.

Impreza zorganizowana została w ramach projektu „Polsko- czeskie potyczki samorządowców” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnimy lakiernika konstrukcji stalowych Firma Prokostal Ładziński Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko: Lakiernik konstrukcji stalowych Miejsce pracy: Jelenia Góra Wymag… 50 lat Dyskretne spotkanie Chętna na spotkanie u mnie , u Ciebie lub w hotelu. Wymagam higieny i dyskrecji. Więcej informacji udzielam na email lub na mojej stronie tutaj:… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Elektromechanik- Huta Julia Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które… Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) … Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka