Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 15627
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W strefie parkowania czas, czasowi nierówny

Wtorek, 23 kwietnia 2013, 7:52
Aktualizacja: Środa, 24 kwietnia 2013, 8:28
Autor: Angela
Jelenia Góra: W strefie parkowania czas, czasowi nierówny
Fot. Angela
– Czuję się oszukany w biały dzień – mówi Jacek Sołek z Jeleniej Góry, który w minionym tygodniu został ukarany mandatem za przekroczenie czasu ważności biletu o sześć minut. – Na mandacie wypisano mi godz. 16.39, a ja mam świadków, że kiedy byłem przy aucie zegar na Dworcu PKS wskazywał 16.33 – dodaje jeleniogórzanin. Dla nas liczy się czas obowiązujący w strefie, inny nas nie interesuje – mówi Beata Kwiatkowska, kierownik SPP w Jeleniej Górze.

Jacek Sołek zaparkował swojego forda przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze. Wykupił bilet, ale przekroczył czas wystawiony na druczku. Kiedy wrócił do auta, spotkała go przykra niespodzianka.

- Gdy przyszedłem do auta była godzina 16.33, według zegarka przy Dworcu PKS w Jeleniej Górze i mam na to świadka – skarży się jeleniogórzanin. - Bardzo mnie zdziwiło, że otrzymałem mandat i do tego z godziną wystawienia 16.39. Jestem przekonany, że godzina wystawiona na mandacie była niezgodna z czasem faktycznym, tak samo jak na aparacie fotograficznym, którym zrobiono zdjęcia. Moim zdaniem to próba wyłudzenia ode mnie pieniędzy. Czuję się oszukany – dodaje kierowca.

Beata Kwiatkowska, kierownik jeleniogórskiej strefy płatnego parkowania tłumaczy, że codziennie rano osobiście sprawdza zgodność ustawionego czas z godziną podaną w radiu.

- Myślę, że czas podawany w radiu jest najbardziej wiarygodny i dlatego wszystkie urządzenia są regulowane według niego – mówi Beata Kwiatkowska. – Nasi pracownicy posługują się nowoczesnym sprzętem elektronicznym. Czas na urządzeniach oraz w aparatach fotograficznych jest dokładnie taki sam i nikt nikogo nie próbuje tu oszukać. Nie możemy jednak odpowiadać za czas na telefonach komórkowych, zegarkach czy też na przystankach i dworcach. My tych zegarów nie ustawiamy, dlatego mieszkańcy muszą porównać swoje ustawienia czasu z naszymi i stosować się do naszego czasu – dodaje kierownik strefy.

Jak pokazał przykład Jacka Sołka, w takich sytuacjach nie pomogą świadkowie i zażalenia. Skarga złożona przez jeleniogórzanina została rozpatrzona negatywnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
377
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group