Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 7335
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W sobotę otworzą Centrum Turystyki w Sobieszowie

Piątek, 13 września 2013, 7:54
Aktualizacja: Sobota, 14 września 2013, 7:55
Autor: Angela
Jelenia Góra: W sobotę otworzą Centrum Turystyki w Sobieszowie
Fot. TED/AP
Uroczyste otwarcie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej za ponad 3 mln 370 tys. zł odbędzie się w sobotę (14 września) w Jeleniej Górze – Sobieszowie przy ul. Bronisława Czecha. Nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców! Imprezę poprowadzi komentator sportowy Janusz Rodziewicz.

"Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej” znajdujące się u stóp Góry Chojnik to m.in. 2 km wielofunkcyjnej trasy do uprawiania turystyki rowerowej, jazdy na nartorolkach, a zimą trasy do narciarstwa biegowego oraz dwukondygnacyjny budynek Centrum.

Na parterze budynku jest wielojęzyczny Punkt Informacji Turystycznej, pomieszczenie z szafkami do przechowywania odzieży i akcesoriów turystycznych oraz toalety.
Na piętrze budynku są sale do spotkań, warsztatów, wystaw, prezentacji multimedialnych związanych z historią i rozwojem wielorakich form turystyki aktywnej w Kotlinie Jeleniogórskiej.
Jest też parking z 32 miejscami dla samochodów osobowych, w tym trzy miejsca dla niepełnosprawnych oraz miejsca dla autobusów. Całość uzupełniają ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i drewniana wiata.

Całkowita wartość projektu: 3 mln 774 tys. zł, z czego 3 mln 208 tys. zł pochodzi z Unii Europejskiej. Roboty budowlane były prowadzone przez konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo AXYO.PL z Jeleniej Góry i FILIGRAN Sp. z o.o. z Oleśnicy.

- Obiekt ma być wykorzystywany do popularyzacji turystyki aktywnej, w tym również do organizacji wszelkiego typu zawodów sportowych, olimpiad młodzieżowych i współzawodnictwa dzieci i młodzieży z Jeleniej Góry i niemieckiej gminy Boxberg – informują przedstawiciele urzędu.

Program imprezy :
11.00 - uroczyste otwarcie Centrum z udziałem przedstawicieli niemieckiego partnera projektu - Gminy Boxberg/O.L

11.15 - przejazd na rolkach i nartorolkach trasami do uprawiania turystyki aktywnej wybudowanymi w ramach projektu pn.: "Rozwój infrastruktury dla turystyki aktywnej Jeleniej Góry Boxbergu/O.L. - Etap I" trasami do uprawiania aktywnych form turystyki.

11.30 - 16.00 - piknik sportowy z udziałem jeleniogórskich olimpijczyków, podczas którego można będzie zapoznać się z technikami oraz spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak: saneczkarstwo, biathlon, narciarstwo biegowe, hokej i nordic walking. Równolegle z piknikiem odbywać się będą zabawy sportowo - rekreacyjne dla młodszych dzieci.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu pn.:
"Rozwój infrastruktury dla turystyki aktywnej Jeleniej Góry i Boxbergu/O.L. - Etap I" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 -2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group