W czwartej edycji imprezy wzięły udział reprezentacje wszystkich podstawówek w mieście, były też niektóre przedszkola. Gimnazjaliści wystartowali indywidualnie. Zawody toczyły się od godz. 9 w kilku klasach „ósemki” przerobionych na poszczególne stacje. Umiejętności uczestników sprawdzali przedstawiciele służb ratowniczych: ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego, strażacy, policjanci oraz strażnicy miejscy i leśnicy.
Uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach kryzysowych. Udzielali pierwszej pomocy pozorantce, która na ścieżce rowerowej złamała rękę. Ratowali chłopca, który na głównym deptaku miasta dostał ataku padaczki. Trzeba było znać poszczególne znaki drogowe, wiedzieć, jakie rośliny podlegają ochronie, a także wskazać preparaty, które muszą znaleźć się w przydomowej apteczce.
– Pytania są łatwe, uzbieraliśmy dużo punktów, a zawody bardzo nam się podobają – mówili zgodnie Ala, Mikołaj i Agata, reprezentujący przedszkole nr 10. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 ogromne nadzieje pokładali zaś w 10-letnim Bartku Zającu. – Dzieci bardzo przeżywają mistrzostwa, cały czas ich zmaganiom towarzyszy trema. Drużyna liczy na Bartka, który jest bardzo błyskotliwy - mówiła Małgorzata Latosińska, opiekunka grupy.
Oczekiwanie na werdykt jury umilili uzdolnieni artystycznie uczniowie SP nr 8 z integracyjnego zespołu „Canto”, a także chór „Ósemki” i trzy zespoły taneczne. Wyniki odczytała Marzena Hryniewicka, dyrektorka placówki. Wcześniej podziękowała współorganizatorom, w tym zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który ufundował nagrody, a także przedstawicielom poszczególnych służb, Energii PRO i Kolegium Karkonoskiego, którego wolontariusze pomagali w przeprowadzeniu zawodów. Słowa podziękowania skierowano także do Mariana Stebelskiego, autora metod i podręczników edukacji dla bezpieczeństwa. Jurorzy podkreślili wysoki poziom przygotowania uczniów. Nadmieniono jedynie, że uczestnicy mieli kłopoty z zastosowaniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli popularnym sztucznym oddychaniem.
Wśród najmłodszych triumfowało Przedszkole nr 4 wyprzedzając faworytów – Przedszkole nr 27, popularny „Okrąglaczek”. Trzecią lokatę zdobył „Kacperek”. W kategorii klas I – III wygrała SP nr 10 przed SP nr 11 i cieplicką „szóstką”. Wśród najstarszych z podstawówek bezkonkurencyjna okazała się „ósemka”. Wicemistrzami została reprezentacja SP nr 11, a na trzecim miejscu uplasowała się „piątka”. Indywidualnie w kategorii gimnazjów zawody wygrała Karolina Gławdecka przed Mateuszem Kotowskim i Martyną Wincenty. Nagrody wręczali organizatorzy z Maciejem Gałęskim z Euroregionu Nysa na czele. Wymienione ekipy spotkają się w regionalnym etapie konkursu w hali sportowej przy ul. Złotniczej w kwietniu.