Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6081
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W psim parku było darmowe szkolenie psów

Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 8:09
Aktualizacja: Wtorek, 24 stycznia 2017, 6:59
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: W psim parku było darmowe szkolenie psów
Fot. Robert Czepielewski
Psi park, który funkcjonuje od października w lasku przy ulicy Kiepury w Jeleniej Górze powstał z inicjatywy grupy miłośników psów i choć przesuwane terminy oddania obiektu nie napawały optymizmem, że kiedykolwiek zostanie oddany, to teraz można powiedzieć, że determinacja pomysłodawców była trafionym i potrzebnym pomysłem.

Park zaczyna funkcjonować własnym życiem. Przychodzą tu nie tylko mieszkańcy z psami z pobliskich bloków, ale także z całej Jeleniej Góry, a to z kolei sprawia, że pojawiają się nowe pomysły i inicjatywy dotyczące wykorzystania obiektu. Jednym z nich było sobotnie (21.01) szkolenie podstawowe dla wszystkich psów i to za darmo. Zajęcia prowadził psicholog Waldemar Leszczyński. Wydarzenie to otworzyło comiesięczny cykl różnych zajęć w psim parku. Następne zajęcia odbędą się 11 lutego, a ich tematem będzie „Kontakt i motywacja w pracy z psem”, gdzie dowiemy się, jak połączyć zabawę ze szkoleniem naszego pupila. Organizowanie zajęć dla psów to jedno, a doposażenie wybiegu i ulepszanie jego funkcjonalności to drugie.

- Bardzo chcemy, żeby na terenie parku pojawiło się oświetlenie. Już w listopadzie zeszłego roku zaczęliśmy zbierać podpisy pod wnioskiem o doświetlenie parku z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie czekamy na weryfikację naszego wniosku - powiedziała Marta Zglenicka, współautorka projektu „Psi Park Zabobrze”.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o wydarzeniach w psim parku zapraszamy do odwiedzenia strony na facebooku Psi Park Zabobrze Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group