Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9784
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: W przyszły wtorek szkolny paraliż

Wtorek, 20 maja 2008, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: W przyszły wtorek szkolny paraliż
Tylko nieliczne szkoły zapewnią dzieciom zajęcia zastępcze. Jeszcze nie wiadomo, które. Referendum strajkowe rozstrzygnie się ostatecznie w piątek.
Fot. TEJO
Od 70 do 90 procent nauczycieli weźmie udział w strajku pedagogów zapowiadanym na wtorek, 27 maja. Dziećmi i młodzieżą w tym dniu powinni zaopiekować się rodzice.

Zajęć nie będzie niemal w każdej szkole i wielu przedszkolach – ostrzega Związek Nauczycielstwa Polskiego. Placówki, do których do strajku przystąpi cały personel, będą zamknięte. W nielicznych otwartych będą prowadzone dla uczniów zajęcia zastępcze – gry i zabawy.

Mimo że prawo jednoznacznie wskazuje, że w razie strajku nauczycieli opiekę uczniom powinien zagwarantować dyrektor szkoły, związkowcy apelują do rodziców, by to oni w tym dniu zaopiekowali się swoimi dziećmi. Powód: dyrekcje będą miały bardzo ograniczone możliwości zapewnienia bezpieczeństwa dziewczętom i chłopcom.

Kłopoty mogą mieć maturzyści, którzy we wtorek za tydzień będą zdawali egzamin z języka polskiego oraz języków obcych. Z powodu strajku okres maturalny przedłuży się do 3 czerwca.

Nauczyciele chcą zarabiać o połowę więcej, żądają zachowania prawa do wcześniejszej emerytury oraz przywilejów z Karty nauczyciela – w tym 18-godzinnego pensum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group