Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9213
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W przedszkolnym świecie kolęd i pastorałek

Czwartek, 15 stycznia 2009, 13:44
Aktualizacja: 13:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W przedszkolnym świecie kolęd i pastorałek
Fot. Angela
Dzieci z jeleniogórskich przedszkoli spotkały się dzisiaj na II edycji konkursu kolęd i pastorałek „Narodziła nam się Dobroć”. Imprezę zorganizowało Miejskie Przedszkole nr 4, gdzie wspólne kolędowanie wpisało się w kalendarz imprez tej placówki już na stałe. Anielskie głosy maluchów podbiły serca zarówno uczestników, jak i organizatorów imprezy oraz nauczycieli.

Druga edycja konkursu Kolęd i Pastorałek, która rozpoczęła się już dzisiaj, swoją kontynuację będzie miała jutro. Do konkursu zgłosiło się bowiem wiele placówek, w tym: miejskie przedszkola numer 2, 10, 11,13, 19 i 27. Z przedszkoli niepublicznych do wspólnego śpiewania włączyły się Zaczarowany Parasol, Piątka, Tuptuś, Promyczek i Kacperek.

Pierwsze wyróżnienie przypadło przedszkolakom z Promyczka, drugie wręczono maluchom z Przedszkola Publicznego nr 2, a trzecie wyśpiewało sobie Przedszkole numer 27 czyli Okrąglaczek.

W kategorii solistów wygrały sześciolatki: Julia Kolendo z „dwójki” oraz Weronika Szparkowska z Promyczka. Organizatorem konkursu jest Małgorzata Duszkiewicz. – Dla dzieci jest to czas kultywowania tak pięknej tradycji w kulturze chrześcijańskiej, jak również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych na scenie przed publicznością – mówiła organizatorka.

Spotkanie najmłodszych było okazją do przypomnienia najpiękniejszych polskich kolęd. Kolędujących grup jest wprawdzie coraz mniej, ale nie zapomnijmy, że ich odwiedziny mają nam zapewnić dostatek i powodzenie na cały rok. A czas bożonarodzeniowy wciąż jeszcze trwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
122
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
20%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group