Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5546
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: W piechowickiej szkole nauczą się programować

Wtorek, 6 czerwca 2017, 13:16
Aktualizacja: 13:25
Autor: IdPR
Język programowania coraz częściej traktowany jest jak język obcy, którego warto się dziś uczyć. Na fali tego zainteresowania powstał program Fundacji Orange, #SuperKoderzy. Właśnie zakończono nabór na rok szkolny 2017/2018, podczas którego wyłoniono 135 szkół z całej Polski.

W nowym roku szkolnym do nauki programowania przystąpią 4 szkoły z województwa dolnośląskiego:
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Piechowicach
- Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Jawor w Głuszycy Górnej
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. E. Plater w Bogatyni.

Program #SuperKoderzy uczy dzieci w wieku 9-12 lat podstaw programowania i robotyki. Nauka odbywa się nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, matematyki, języka polskiego, angielskiego, muzyki i techniki. Podczas zajęć dzieci uczą się między innymi jak samodzielnie zaprogramować grę, stworzyć pianino z bananów, zbudować robota lub stację pogodową.

- Szkoły, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kodowaniem otrzymają granty na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć. Zapewniamy także dwóm nauczycielom z każdej szkoły profesjonalne szkolenie, które przygotowuje ich do prowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych trenerów przez cały czas trwania programu – mówi Monika Wrońska z Fundacji Orange – Z programem trafiamy nie tylko do dużych miast, ale też do małych miejscowości, bo programować można przecież wszędzie – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group