Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 7454
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W piątek sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 2 lutego 2021, 12:36
Aktualizacja: 12:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W piątek sesja Rady Miejskiej
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (5.02) w trybie zdalnym odbędzie się sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry, podczas której rajcy będą głosować m.in. nad podwyżką cen za odbiór odpadów, a także zwolnieniem przedsiębiorców z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu spożywanego na miejscu.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Zmiany porządku obrad.
3. Wybór sekretarza obrad.
4. Informacja Prezydenta Miasta o pracy między sesjami.
5. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych terenów położonych w jednostce „Czarne” w Jeleniej Górze.
6. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Miastem Jelenia Góra a Gminami tworzącymi Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Jeleniogórskiej oraz przystąpienie do prac nad dokumentem strategicznym Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej na lata 2021-2029, zwanym Planem działań ZITAJ.
7. Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki tej opłaty dla właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, ustalenia stawki opłaty za pojemnik za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne i właścicieli rodzinnych ogródków działkowych, ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za rok, za gospodarowanie odpadami dla właścicieli nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Miasta Jelenia Góra oraz w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.
8. Projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości.
9. Projekt uchwały w sprawie zwolnienia z opłaty i zwrotu części opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, należnej w 2021 roku.
10. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Dobromierz z przeznaczeniem na udzielenie wsparcia osobom poszkodowanym w pożarze jaki miał miejsce w nocy z dnia 14 na 15 grudnia 2020 r.
11. Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.
12. Przedłożenie sprawozdań Komisji stałych Rady Miejskiej z działalności w 2020 r.
13. Przedłożenie planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej na 2021 rok.
14. Informacja przewodniczącego Rady Miejskiej o pracy Rady Miejskiej w 2020 r. oraz informacja o pracy przewodniczącego między sesjami.
15. Sprawy różne.
16. Zamknięcie sesji.

Sesja będzie transmitowana na stronie esesja.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
9
47%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
16%
Złości
7
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
913
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group