Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6026
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W piątek pikiety pod jeleniogórskimi sklepami Lidl

Poniedziałek, 23 września 2013, 12:00
Aktualizacja: Piątek, 27 września 2013, 9:57
Autor: Red
Region Jeleniogórski NSZZ Solidarność organizuje 27 września akcję protestacyjną pod sklepami Lidl w Jeleniej Górze – od godz. 11.00 do 12.00 pikieta będzie przy ul. Grunwaldzkiej, a od godz. 12.00 do 13.00 przy ul. Ogińskiego. – To akcja ogólnopolska, przyłączamy się do niej – mówi przewodniczący zarządu regionu jeleniogórskiego Franciszek Kopeć.

- Główne postulaty, które będą prezentowane w trakcie akcji dotyczą: zwiększenia zatrudnienia (z uwagi na niski poziom zatrudnienia i przeciążenie pracą), utworzenia funduszu socjalnego, podwyżek stawek dla najmniej zarabiających, poszanowania prawa pracowników do zrzeszania się w związkach zawodowych, przekształcenia umów o pracę na czas określony na umowy na czas nieokreślony,przestrzegania przepisów prawa pracy, podpisania porozumienia o współpracy, rozwiązania problemów zgłoszonych pracodawcy przez NSZZ Solidarność (unikanie dialogu i lekceważenie organizacji związkowej) – wylicza Franciszek Kopeć.

Takie akcje będą organizowane pod koniec tego tygodnia i w przyszłym w wielu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Białymstoku, Rzeszowie czy Koszalinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group