Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 9 lipca
Imieniny: Sylwii, Weroniki
Czytających: 10314
Zalogowanych: 73
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Parku Zdrojowym lepszy byłby asfalt?

Środa, 7 marca 2012, 9:10
Aktualizacja: Czwartek, 8 marca 2012, 8:08
Autor: Es
JELENIA GÓRA: W Parku Zdrojowym lepszy byłby asfalt?
Fot. RED
Reprezentacyjny zakątek Cieplic – mimo słonecznej pogody przedwiośnia – nie przyciąga zbyt wielu zainteresowanych efektami rewitalizacji. Nic dziwnego, bowiem parkowe ścieżki to w niektórych miejscach niemal grzęzawisko.

Aleja Główna, Ozdobny Ogród Zdrojowy, Ogród Leśny, Ogród Powojników – do odwiedzenia tych parkowych zakątków zachęcają tablice umieszczone przy głównych wejściach do Parku Zdrojowego. Zainteresowani wyczytają tam o rozwiązaniach przestrzennych nawiązujących do barokowych “portretów” ogrodowych, o fontannach, o gatunkach roślin i swoistym mikroklimacie tego terenu, któremu za około 14 milionów złotych (10 mln włożyła Unia Europejska) przywrócono wygląd sprzed ponad wieku.

Cóż jednak z tego, kiedy spacer po parkowych ścieżkach nie jest żadną przyjemnością? Grys, którym wysypano dróżki, po roztopach stanowi błotnistą maź. – A trudno przecież na sam spacer zakładać gumiaki – usłyszeliśmy od nielicznych spacerowiczów, którzy udali się do Parku Zdrojowego, aby oglądać efekty szumnej rewitalizacji. Prace remontowe trwały ponad półtora roku, a – zdaniem wielu – przed “remontem” Park był ładniejszy i bardziej przyjazny ludziom. – Latem będzie tu kurz, a podczas wilgotnej pogody, błoto. Jaki sens miało wysypanie alejek czymś takim? – pytają ludzie dodając, że lepszy byłby asfalt lub puzzle. Tymczasem trwała nawierzchnia z kostki brukowej znajduje się przede wszystkim w Alei Lipowej.

Wprawdzie prace w Parku Zdrojowym mają pięcioletni okres gwarancji, podczas którego wykonawca jest zobowiązany usunąć usterki, jednak trudno przypuszczać, aby na ścieżki trafił inny materiał. Gwarancja tyczy głównie roślin, które – z różnych przyczyn – mogą się nie przyjąć. Z drugiej strony autorzy koncepcji urządzenia Parku Zdrojowego na XIX-wieczną modłę przekonują, że na ostateczny efekt trzeba poczekać nawet kilka lat.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
784
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Pszczelarze proszą o wsparcie
 
Aktualności
Dolny Śląsk po powodzi – poruszający spot wśród najlepszych na świecie
 
112
Niechcący zaalarmował strażaków
 
Aktualności
Mauzoleum w Maciejowej… czyli karkonoskie Hollywood
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group