Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6555
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Okrąglaczku wiosnę witały dzieci z rodzicami

Środa, 22 marca 2017, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 23 marca 2017, 7:29
Autor: Org
Jelenia Góra: W „Okrąglaczku wiosnę witały dzieci z rodzicami
Fot. Użyczone
Wczoraj (21.03) dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okraglaczek” w Jeleniej Górze szukały wiosny razem z bohaterami bajki „ O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Rodzice z grupy „Tęczowe Nutki” od kilku tygodni przygotowywali przedstawienie na podstawie fragmentów bajki Marii Konopnickiej: „W podziemnej grocie króla Błystka”„ Jak Koszałek- Opałek szukał wiosny”, „Sierotka Marysia”, „U królowej Tatry”.

Całość wyreżyserowała i opracowała muzycznie nauczycielka „Tęczowych Nutek” Agata Guzewicz. Dekoracje, rekwizyty i kostiumy to dzieło pomysłowych mam, gdyż tatusiów na próżno było szukać wśród aktorów.
Na scenie pojawiły się Krasnoludki, Sierotka Marysia, Piesek, Wróbelki, Koszałek- Opałek, Król Błystek, Królowa Tatra, Zosia, Kubuś, Mgiełka Lisek i oczywiście Pani Wiosna.

Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów bajki, przyłączyły się do wspólnego poszukiwania wiosny, pomagały Sierotce Marysi odzyskać skradzione przez lisa gąski. Najbardziej podekscytowane były dzieci, których mamy grały w przedstawieniu. Owacjom i brawom nie było końca.

Po przedstawieniu dzieci wspólnie z Wiosną uczestniczyły w kwiatowym korowodzie ulicami miasta, oznajmiając mieszkańcom o zakończeniu zimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group