Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 9971
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W ogrodzie sekretów duszy kobiecej

Piątek, 8 kwietnia 2011, 13:12
Aktualizacja: 13:15
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: W ogrodzie sekretów duszy kobiecej
Fot. Agrafka
Za bramy tyłowego ogrodu zaprosiła wczoraj autorka wystawy „Kwiaty dla mnie” w Osiedlowym Domy Kultury na Zabobrzu Monika Konieczna. Prace z cyklu „Cud moje spotkanie z prababką” czy też „Pranie” można oglądać do 29 kwietnia.

Monika Konieczna sięga do pamięci zagrzebanej w przeszłości. - Interesuje mnie ludzka psychika i pokłady znaczeń, które drzemią w ludzkiej podświadomości. Pragnę wydobyć to, co uniwersalne i bliskie za pomocą języka znaku, zrozumiałego dla wszystkich. Tworzę prace przypominające stare pamiątki rodzinne, fotografie, mapy, relikwie. Poprzez to, co osobiste odwołuję się do tego, co wspólne – powiedziała autorka ekspozycji.

Jej poszukiwania artystyczne cechuje wolność twórcza i swoboda w doborze środków formalnych. Tworzy malarstwo warsztatowe, którego technika polega na nasyceniu grubych jedwabnych lub lnianych materiałów farbami do tkanin, przyrządzonymi według specjalnej receptury, którą Monika Konieczna poznała w pracowni profesora Sadleya. Tworzy również collage i instalację w przestrzeni.

M. Konieczna ukończyła Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała u profesora Andrzeja Klimczaka Dobrzanieckiego. Jest autorką wielu niezależnych projektów. Swoje prace prezentuje także na różnych festiwalach w kraju i za granicą. Jej wystawy można było oglądać m.in. na Przeglądzie Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL we Wrocławiu, czy też w galerii Mieszkanie Gepperta we Wrocławiu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group