Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 12036
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W ODK wspominali znanych jeleniogórzan

Środa, 23 listopada 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:35
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: W ODK wspominali znanych jeleniogórzan
Fot. Robert Czepielewski
– Jelenia Góra to jest takie miasto, które nie przoduje w wielu dziedzinach, ale miało ludzi, którzy byli najlepsi w dziedzinach, w których działali – mówił wczoraj (22.1) Stanisław Firszt podczas spotkania wspominkowego „Żyli wśród nas – Jelenia Góra’16”. Odbyło się ono Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu i było poświęcone osobom, które na stałe wpisały się w historię naszego miasta.

Do takich ludzi należy Krzysztof Bulzacki - lwowiak, pedagog, autor wielu książek poświęconych trudnym relacjom polsko-ukraińskim, redaktor czasopisma „Na Rubieży”, którego wspominali: Stanisław Kańczukowski, Ilona Barcewicz i Jan Bajor.

Postać ppłk. Władysława Ceterę, sapera, budowniczego między innymi zapory wodnej w Solinie, wykładowcę, przybliżył zebranym płk. Marek Gołębiowski.

Z kolei Andrzeja Strycharczyka - wybitnego działacza PTTK, którego imieniem został nazwany coroczny Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Bobrze wspomniał Andrzej Mateusiak.

Stanisław Schubert wspomniał postać Jana Zagrobelnego, który działał w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo "Przyjaciele".

Ostatnim bohaterem wspomnień był zmarły w kwietniu tego roku Grzegorz Jędrasiewicz - wieloletni pracownik Biura Wystaw Artystycznych. Wielki miłośnik teatru i sztuki. Mówili o nim: Stanisław Firszt, Iwo Łaborewicz i Jan Hanc.

Inicjatorem spotkania wspominkowego było Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry. Spotkanie poprowadzili Stanisław Firszt oraz Ivo Łaborewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
1070
Tak
88%
Nie
8%
To zależy od pogody
5%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % drogi S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Alicja w Krainie Czarów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group