Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7392
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W obronie zwierząt

Wtorek, 13 sierpnia 2019, 6:01
Aktualizacja: Czwartek, 15 sierpnia 2019, 6:33
Autor: WAC
Jelenia Góra: W obronie zwierząt
Fot. WAC
Nie zgadzamy się na to, aby oprawcy zwierząt byli traktowani jak ofiary, a ich obrońcy zakuwani w kajdany – mówią organizatorzy manifestacji z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, która odbyła się wczoraj (12.08) przed jeleniogórską Prokuraturą Rejonową.

Niezbyt fortunna pora (poniedziałek, godzina 13.00) oraz deszczowa pogoda sprawiła, że pod siedzibą Prokuratury Rejonowej przy ul. Matejki pojawiło się stosunkowo niewiele osób. Zwracały uwagę umieszczone na ogrodzeniu instytucji transparenty, a zwłaszcza te, ne których były wizerunki prokuratorów. Zdjęcia śledczych znalazły się tam nie bez przyczyny, gdyż celem manifestacji - obok zwrócenia uwagi na złe traktowanie zwierząt - było wyrażenie sprzeciwu przeciwko, zdaniem protestujących, opieszałemu oraz błędnemu postępowaniu prokuratorów w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami. Przypominano też sytuację, gdy prezes DIOZ Konrad Kuźmiński, oskarżany przez zgorzelecką prokuraturę m.in. o nielegalny zabór zwierząt, po zatrzymaniu został zakuty w kajdanki. Przypomnijmy, że w tej ostatniej sytuacji Sąd Rejonowy w Zgorzelcu uznał, że zatrzymanie aktywisty DIOZ odbyło się z naruszeniem prawa.

Jesteśmy tu, bo nie zgadzamy się, na to że prawa zwierząt są cały czas naruszane, a szczególnie w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie szereg postępowań jest zamiatanych pod dywan – mówi K. Kuźmiński. - Jednocześnie ze sprawców robi się osoby pokrzywdzone, a z osób które ratują zwierzęta kryminalistów. Liczymy, że w końcu coś się zmieni, bo taki problem jest tylko w Jeleniej Górze. Inne prokuratury radzą sobie z okrucieństwem, a tutaj mamy przyzwolenie organów ścigania na to, aby znęcać się nad zwierzętami. Protestujemy przeciwko umarzaniu spraw ewidentnych, na nie przedstawianie zarzutów oprawcom, na zwlekanie w tych sprawach z postępowaniami przygotowawczymi. Chcemy pokazać, że nie ma naszego przyzwolenia na takie działanie.

Wśród uczestników manifestacji rzucały się w oczy grupy członków młodzieżówek partii Wiosna oraz Razem. Nie zabrakło jednak również zwykłych jeleniogórzan.

Przyszedłem tu, aby zaprotestować przeciwko złemu traktowaniu zwierząt – mówi pan Tadeusz. - Niestety jest jeszcze bardzo wiele osób, które mają zły stosunek do zwierząt. Widzimy psy przywiązywane do drzew i zostawiane, a także trzymane na krótkich łańcuchach, niedożywione i nie leczone. Dobrze, że są organizacje społeczne, które stają w obronie zwierząt. Widzimy przykłady obojętności i indolencji władz, a nawet jak ostatnio - szykanowania osób, które bronią praw zwierząt.

Dodajmy, że mimo kilkukrotnych wezwań do zgromadzonych nie wyszedł żaden z prokuratorów. Po zakończeniu wiecu, protestujący przeszli w marszu Al. Wojska Polskiego pod siedzibę Sądu Rejonowego przy ul. Mickiewicza.

Twoja reakcja na artykuł?

31
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
9
15%
Nudzi
3
5%
Smuci
2
3%
Złości
14
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group