Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5114
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W obiektywie mistrza

Poniedziałek, 20 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: W obiektywie mistrza
Fot. W. Wydmuch
We wtorek, 21 listopada, w Muzeum Przyrodniczym zostanie otwarta wystawa zdjęć Waldemara Wydmucha.

Będzie to kolejna ekspozycja z cyklu „Karkonosze w obiektywie mistrzów”. Waldemar Wydmuch reprezentuje starsze pokolenie fotografów. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Miłośników Fotografii Amatorskiej w Jeleniej Górze (późniejsze Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne).

Jako fotoreporter współpracował z lokalnymi i ogólnopolskimi czasopismami. Wygrywał rozmaite konkursy fotograficzne. Nadal robi zdjęcia, a do tego jest kolekcjonerem dawnych aparatów.

Waldemar Wydmuch był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany m.in. w 1978 r. otrzymał doroczną nagrodę Jeleniogórskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, w 1980 r. uzyskał tytuł Zasłużony dla Kultury Polskiej a w latach 1974 i 1986 odznaczony został srebrną i złotą odznaką Federacji Amatorskich Stowarzyszeń Fotograficznych w Polsce. Jest członkiem Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej a od 1978 r. członkiem honorowym Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Interesuje się fotografią pejzażową, reportażową, portretową oraz aktem. Od blisko 50 lat fotografuje najbliższe mu góry - Karkonosze.
22. wystawa indywidualna Wydmucha jest retrospektywnym przeglądem tej części jego twórczości. Składają się na nią zdjęcia wykonane jeszcze w latach 60. (np. nieistniejącego już schroniska na Przeł. Kowarskiej). Są też obrazy uwiecznione w ostatnich latach.

Wystawa będzie czynna do końca grudnia w Muzeum Przyrodniczym w parku Norweskim w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group