Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5667
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: W nowym rozkładzie więcej (wywalczonych) pociągów z Jeleniej Góry, także do stolicy

Wtorek, 11 grudnia 2012, 8:22
Aktualizacja: 9:17
Autor: Angela/GO
TLK Śnieżka Jelenia Góra– Warszawa Wschodnia p. Łódź Kaliską, IR Rudawy Jelenia Góra– Białystok oraz w relacji codziennej wagony bezpośrednie pociągu TLK Rozewie Jelenia Góra– Gdynia Główna – to nowe połączenia, z których od niedzieli (9.12) mogą korzystać mieszkańcy i turyści. Powróciły one na tory wraz z nowym rozkładem jazdy. – Bardzo cieszymy się z tego, że dzięki naszym staraniom odzyskaliśmy wiele połączeń, w tym m.in. ze stolicą – mówi Grzegorze Oleś, koordynator Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

Ze strony PKP Intercity, po dwóch latach przerwy, przywrócony został ponownie dzienny pociąg pośpieszny TLK o nazwie "Śnieżka" z Jeleniej Góry do Warszawy Wschodniej, który ponownie połączył nasze miasto z Ostrowem Wielkopolskim, Kaliszem, Sieradzem czy Łodzią. Wyjazd tego pociągu ze stolicy Karkonoszy jest o godzinie 13:02, a przyjazd z Warszawy o godzinie 15:02. W dalszym ciągu kursuje również w systemie codziennym nocny pociąg TLK "Karkonosze" Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia (w sezonie ze Szklarskiej Poręby Górnej), którego wyjazd jest o godzinie 19:56, a przyjazd o 09:11. Codziennie kursuje też pociąg pośpieszny TLK "Rozewie" relacji Jelenia Góra- Gdynia Główna, który przez ostatnie dwa lata kursował tylko w ferie, wakacje, dłuższe weekendy i święta.

Na odcinku Jelenia Góra- Wrocław pociąg został połączony z wagonami pociągu TLK "Karkonosze”. Rozdzielanie obu składów jest we Wrocławiu, skąd pociąg do Gdyni jedzie w dalszą podróż przez Ostrów Wielkopolski, Jarocin, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, a pociąg do Warszawy przez Opole, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski.

Przewozy Regionalne uruchomiły natomiast nowy pociąg InterREGIO "Rudawy", który łączy Jelenią Górę z Białymstokiem. Jego wyjazd jest o godzinie 07:22. Pociąg ten wraca z Olsztyna przez Toruń, Poznań, a przyjazd jego planowany jest na godzinę 18:45. Nadal również codziennie kursuje pociąg InterREGIO "Galicja", który łączy nasze miasto z Wrocławiem, Opolem, Katowicami i Krakowem.

Z okazji nowych i utrzymanych połączeń, w niedzielę (9.12) o godzinie 9.00, na Dworcu Głównym w Jeleniej Górze oraz w restauracji "Orient Express" odbyła się impreza kolejowa.

- Jej głównym celem było powitanie nowych pociągów wprowadzonych wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Słodycze, cukierki, plakaty, baloniki, które pojawiły się na imprezie były po to, aby promować połączenia, które powróciły do Jeleniej Góry, jak i te które do Jeleniej Góry już dojeżdżają od dłuższego czasu. Pomimo wątpliwośc,i frekwencja w pociągach, jak na pierwszy dzień kursowania, była zaskakująco wysoka. Ludzie z zaskoczeniem i radością reagowali na wieść o zmianie rozkładu jazdy i wprowadzeniu nowych połączeń – relacjonuje Grzegorz Oleś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group