Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8056
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Nowym Roku Zabobrze jak nowe

Wtorek, 30 grudnia 2008, 8:54
Aktualizacja: 9:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W Nowym Roku Zabobrze jak nowe
Osiedle Zabobrze z wieży ratusza – październik 2008.
Fot. TEJO
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje docieplenie kolejnych pięciu bloków przy ulicach Karłowicza 4, Malczewskiego 13, 15 i 17 oraz Noskowskiego 3. Czy tak będzie? Zdecydują mieszkańcy.

Plan dociepleń wszystkich budynków należących do Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ma zostać zrealizowany w 2012 roku. W mijającym roku JSM zleciła termomodernizację dwunastu budynków, a w siedmiu z nich dodatkowo zlikwidowała betonowe donice na balkonach. Nadgryzione zębem czasu stawały się nie tylko brzydkie, ale przede wszystkim niebezpieczne. W zamian założono lekkie, estetyczne barierki ozdobione drewnianymi listewkami.

Pieniądze na termomodernizację pochodziły po raz pierwszy z nowego systemu finansowania czyli kredytu bankowego, którego koszty obsługi opłacane są z zysku spółdzielni, a raty kapitałowe spłacają członkowie. Wcześniej część środków pochodziła ze sprzedaży mieszkań spółdzielczych.

Na rok 2009 przewidziane jest ocieplanie kolejnych pięciu budynków. Jednak o tym, czy tak się stanie i na jakich warunkach finansowych do tego dojdzie, zadecydują na zebraniu sami mieszkańcy. Tymczasem na termomodernizację czeka jeszcze 18 bloków, którymi zarządza JSM, w tym sześć z demontażem donic balkonowych.

Jak mówi prezes spółdzielni Marian Leńko za sprawą programu dociepleń, wygląd zmieni całe osiedle.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group