Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2332
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W "Norwidzie" przywitali wiosnę naukowo i sportowo

Piątek, 22 marca 2013, 9:05
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2013, 8:25
Autor: mea
Jelenia Góra: W "Norwidzie" przywitali wiosnę naukowo i sportowo
Fot. mea
Aktywnie dla umysłu i ciała spędzili pierwszy dzień wiosny uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze–Cieplicach, w ramach projektu „Być przedsiębiorczym – nauka przez działanie”. – Był turniej sportowy oraz mecze siatkówki, warsztaty naukowe i zajęcia manualne związane z wiosną – powiedziała Ewelina Kasperczyk, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości z II LO.

W dniu wiosny uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich, natomiast klasy trzecie – maturalne, miały normalne zajęcia. Obowiązkowymi kolorami w szkole były żółty i zielony, a młodzież miała za zadanie ubrać się właśnie w takie barwy, symbolizujące najradośniejszą porę roku, jaką jest wiosna.

– Zajęcia sportowe z torem przeszkód odbyły się w sali gimnastycznej, bo mimo kalendarzowej wiosny zima na dworze dała się jeszcze we znaki. Tradycyjnie rozegrany został też finał turnieju w siatkówkę, w którym zmierzyli się uczniowie klas 1 C, 1 E, 2 D i 2 E – mówiła Anna Ujejska, wicedyrektorka II LO.

Wielu uczniów chciało uczcić pierwszy dzień wiosny poprzez aktywność fizyczną. – Zapisałam się do turnieju w siatkówkę, bo bardzo lubię sport, ale dobrze, że mieliśmy wybór co do zajęć, bo ci którzy za sportową rywalizacją nie przepadają, mogli uczestniczyć w warsztatach naukowych – powiedziała Magdalena Czeczutka, z klasy 1 C.

W ramach projektu „Być przedsiębiorczym – nauka przez działanie” odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze dla wszystkich uczniów.

- Brałem udział w warsztatach integrujących, na których dowiedziałem się, jak należy działać w grupie. Były takie ciekawe metody, jak układanie puzzli w różnych grupach, z których w jednej uczniowie nie mogli się komunikować ze sobą, a w drugiej mogli. Na koniec porównaliśmy efekty pracy obu grup i pracy samodzielnej - opowiadał Damian Dudka z klasy 1 C.

- Układaliśmy też własne miasta z klocków i musieliśmy przy tym odpowiednio podzielić zadania do wykonania, jednocześnie nie zapominając o współpracy, by efekt był jak najlepszy. Warsztaty zakończyliśmy testem, który pokazał nam, jaką rolę pełnimy w grupie – dodał.

Ryszard Grzywacz, nauczyciel języka polskiego w II LO prowadził też warsztaty teatralne. - Ponadto gościł u nas Janusz Pelizg z Przedstawicielstwa Szkół Zagranicznych Perfect, który informował, w jaki sposób zgłaszać się do zagranicznych szkół wyższych, jak wypełniać wnioski, itp. Wielu naszych uczniów jest bardzo zainteresowanych kontynuacją nauki właśnie na studiach za granicą – podkreśliła Anna Ujejska.

Młodzież przygotowała również stoiska z sałatkami i owocami, gdzie można było degustować wiosenne smaki. Było karaoke, podczas którego każdy mógł pokazać swoje umiejętności wokalne. Wybrano również miss i mistera wiosny.

Uczniom bardzo podobał się pomysł aktywnego spędzenia dnia wiosny, bo każdy mógł wybrać coś dla siebie. – Były to innowacyjne zajęcia, mogliśmy poznać techniki komunikacji werbalnej i niewerbalnej, sposobów współpracy czy uzyskać informacje o studiach zagranicznych, co przybliża nas właśnie do kolejnego etapu w naszym życiu, czyli nauki na uczelniach wyższych – zaznaczył Kacper Maćkowiak z klasy 1 C.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group