Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5096
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W niedzielę ruszają Łysogórki

Sobota, 24 maja 2014, 8:19
Aktualizacja: 18:10
Autor: visitkarkonosze.com
Region: W niedzielę ruszają Łysogórki
Fot. Organizator
Piękne widoki na Karkonosze, ciekawa, wymagająca trasa – to atuty Łysogórek 2014, cyklu zawodów rowerowych dla ludzi w różnym wieku. Ich areną jest Mikrostacja Sportów Zimowych „Łysa Góra” w Dziwiszowie, a organizatorem Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap.

Terminarz: 25.05, 29.06, 27.07, 31.08, 28.09 (czyli każda ostatnia niedziela miesiąca). Początek zawsze o godz. 11.00 (najpierw startują grupy młodsze). Zapisy odbywają się w dniu zawodów, na Łysej Górze (przy kawiarni na szczycie) od godz. 9.00 do 10.30.

Trasa wyścigu jest urozmaicona (o sporej różnicy wzniesień, dochodzącej do 200 metrów, z ciekawymi, technicznymi zjazdami i dość stromymi podjazdami), wiedzie przez tereny Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich na Łysej Górze, a także pięknymi leśnymi ścieżkami w okolicy. Start i meta zawodów znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie schroniska na szczycie góry. Z tarasu kawiarni jest świetny widok i można obserwować zmagania kolarzy na dużej części podjazdu.

W programie Łysogórek zawody dla ludzi w każdym wieku. Wpisowe wynosi od 5 do 20 zł. Rodziny płacą 30 złotych za trzy osoby.

Zawody odbywają się od 2002 roku, wypełniają lukę w kalendarzu łysogórskich imprez. Do tej pory rozwijało się tutaj tylko narciarstwo, życie zamierało w mikrostacji po spłynięciu śniegu aż do następnej zimy.
Wakacyjna cisza została jednak przerwana przez górskich rowerzystów, którzy lubią się ścigać i robią to dosłownie wszędzie (jest niezliczona ilość wyścigów – tak ten sport stał się popularny).
Zawodom nadano nazwę „Łysogórki” (od Łysej Góry; potocznie nazywamy tak również okoliczne trasy rowerowe).

Do prac organizacyjnych włączyli się pracownicy mikrostacji i instruktorzy narciarscy Aesculapa. Na Łysą Górę zaczęli przyjeżdżać zawodnicy niezrzeszeni i z zaprzyjaźnionych klubów.
Do propagowania imprezy wydatnie przyczynili się (przez swoje liczne uczestnictwo i wymianę informacji) zawodnicy dolnośląskich klubów: Baszty Złotoryja, Zyweru Legnica, Cyklosportu Bolesławiec, Impelu Jelenia Góra, MTB Lubawka i wielu innych.

Więcej informacji: /www.aesculap.com.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group