Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7801
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W niedzielę na wycieczkę

Wtorek, 29 lipca 2014, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Opracował: Wiktor Gumprecht
Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” organizuje w najbliższą niedzielę (3 sierpnia) wycieczkę przez południową część Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Trasa o długości 19 km ma liczne podejścia, dlatego zaplanowana została dla wprawionych piechurów.

Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz.7.45 do Ciechanowic. Od przystanku kolejowego w Ciechanowicach szlakiem niebieskim przez Przybkowice idziemy do Wieściszowic.

- We wsi oglądamy dwa kościoły: gotycki z XVI w. (obecnie kaplica cmentarna) i neogotycki z poł. XIX w. Szlakiem zielonym podchodzimy na Wielką Kopę (871m) mijając po drodze Kolorowe Jeziorka (Purpurowe, Błękitne i Zielony Stawek) powstałe w dawnych wyrobiskach kopalni łupków pirytonośnych – relacjonują organizatorzy przebieg trasy.

Jednym z punktów wyprawy będzie Wielka Kopa - najwyższy szczyt (871m) wschodniej części Rudaw Janowickich. Z jej wierzchołka otwierają się obszerne widoki na Rudawy Janowickie, Kotlinę Kamiennogórską i Góry Wałbrzyskie. W dalszej części wycieczki uczestnicy pomaszerują szlakiem zielonym przez Rędziny (we wsi neoromański kościół z 1850 roku) i Czarnów, po czym dotrą na Przełęcz pod Bobrzakiem na Stary Trakt Kamiennogórski. Droga ta została zbudowana w końcu XVIII wieku jako bity gościniec pocztowy, którym wiodły linie dyliżansów i omnibusów.

- Koło leśniczówki Bukowa skręcamy w prawo i przez Wojków schodzimy do Kowar, skąd około godziny 17.00 odjeżdżamy autobusem PKS do Jeleniej Góry – dodają organizatorzy.

Wycieczkę prowadzi Krzysztof Tęcza ze Staniszowa. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group