Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 15377
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓA/KRAJ: W niedziele daleko od sklepów

Środa, 14 listopada 2007, 7:16
Aktualizacja: 11:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓA/KRAJ: W niedziele daleko od sklepów
Fot. Archiwum
Solidarność chce wprowadzenia zakazu handlu w każdy pierwszy dzień tygodnia. Związek zaczyna akcję promującą swój postulat. W przyszłym tygodniu przed hipermarkatami zawisną okolicznościowe afisze.

Twoja wolność to niewola innych – napis tej treści będą mogli przeczytać klienci wielkich sklepów, którzy uwielbiają niedzielne zakupy. Donosi o tym Nasz Dziennik w wydaniu ze środy.

Związkowcom nie wystarczy znowelizowanie kodeksu pracy, który nakazuje zamknięcie większości placówek handlowych w 12 dni świątecznych roku. Chcą, by każda niedziela dla handlowców była wolna. Argumentują, że w czasach PRL każda niedziela była wolna.

Jak podkreśla NDz – jest to historyczne nawiązanie do czasów postulatów z 1981 roku, kiedy to związkowcy walczyli (i wywalczyli) wprowadzenie wolnych sobót, które w latach Polski Ludowej były normalnymi dniami pracy.

Sonda

Czy zamknąć w niedzielę wszystkie sklepy

Oddanych
głosów
56
Tak
25%
Nie
68%
Obowiązujące prawo jest dobre
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
15 błędów zimowej jazdy, które niszczą silnik
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Tu wykonywano kary. Kamień hańby w sercu Miłkowa
 
Kultura
Przepiękna szopka w Cieplicach tylko do końca stycznia
 
Aktualności
Petycja w obronie koni i osłów przed rzeźnią
 
Teatr im. Norwida
Orwell wciąż żywy i pasjonujący
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group