Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3268
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W meksykańskich rytmach bawili się w Cieplicach

Poniedziałek, 6 maja 2013, 7:48
Aktualizacja: Wtorek, 7 maja 2013, 7:55
Autor: Mea
Jelenia Góra: W meksykańskich rytmach bawili się w Cieplicach
Fot. Mea
Koncert „Muzyka słonecznego Meksyku” zorganizowany w ramach Biało–Czerwonego Weekendu Majowego i Wiosny Cieplickiej odbył się wczoraj (05.05.) w muszli koncertowej, w cieplickim Parku Zdrojowym.

Koncert zorganizowany był również w ramach Akademii Młodego Melomana – Niedzielny Poranek Muzyczny, a przygotowała go Filharmonia Dolnośląska i Zdrojowy Teatr Animacji.

Wystąpił zespół Trio Mariachi w składzie: Rolando Escalante – gitara i śpiew, Victor Martinez – skrzypce i gitara, Rafael Sojer – ronroko. Muzycy na początek wykonali piosenkę kolumbijskiego twórcy Alvaro Dalmara „Besame morenita”, co znaczy: pocałuj mnie dziewczyno. Śpiewali również takie znane hity, jak: „La Bamba”, „La Paloma”, „La cucharacha” czy też „Guantanamera”. Nie zabrakło piosenki „Cancion Del Mariachi”, którą w filmie „Desperado” zaśpiewał Antonio Banderas.

- Cieplicka publiczność była świetna, ludzie znali słowa, więc śpiewali z nami, a nawet tańczyli, co nas bardzo cieszy – zaznaczył Rolando Escalante.

Na imprezę przybyło wielu jeleniogórzan, kuracjuszy i turystów, z których część odważyła się nawet zatańczyć w meksykańskich rytmach. – Uwielbiam muzykę meksykańską, dlatego dziś przetańczyłam cały koncert. Na koniec znalazł się nawet partner. Muzyka słonecznego kraju musi porywać, a ja mam wrażliwą duszę i uwielbiam tańczyć – mówiła Anna Szymańska ze Świerzawy, która przyjechała do Cieplic specjalnie na koncert Mariachi.

- Ciekawy zespół i energetyczna muzyka. To dobry pomysł, by choć na chwilę przenieść Poranki Muzyczne w plener. Powinno być więcej takich koncertów – powiedziała Joanna Paprotna z Jeleniej Góry.

- Bardzo fajny był ten koncert, ładnie śpiewali, mieli ciekawe instrumenty i kapelusze – dodał Bartłomiej Paprotny, syn pani Joanny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group