Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 6935
Zalogowanych: 42
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Lemie witali wakacje

Niedziela, 24 czerwca 2018, 6:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 czerwca 2018, 15:51
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: W Lemie witali wakacje
Fot. Tomasz Raczyński
W piątek (22.06) uczniowie kowarskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących przywitali wakacje. W czasie uroczystej akademii, która odbyła się na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w szczególny sposób żegnano absolwentów Gimnazjum im. Stanisława Lema, którzy już 3. września rozpoczną nowy etap swojej edukacji w szkole ponadgimnazjalnej.
- A teraz rozchodzicie się w wielki świat – Zwracała się do absolwentów Sylwia Kędzierska, dyrektor szkoły. - Mam nadzieję, że dobrze was do tej drogi przygotowaliśmy, spakowaliśmy wystarczającą ilość wiedzy, buty do twardego (lub delikatnego) stąpania po ziemi, daliśmy przybory do stawienia czoła trudom, ręcznik do zasłonięcia się przed natarczywymi spojrzeniami, dodaliśmy emocjonalny prowiant i ekwipunek z nadzieją i radością. Od was zależy, czy wszystkiego wystarczy, czy odpowiednio rozplanujecie wykorzystanie zawartości waszego plecaka na drogę, czy udźwigniecie ten zapakowany bagaż. Życzę wam tego - dodała na koniec swojego przemówienia dyrektorka.
- Część z was z pewnością dobrze tę szkołę zapamięta, inni może gorzej. Nieważne. Najważniejsze, że właśnie pokonaliście pewien etap – etap pomysłów - nie zawsze najlepszych, ocen - nie zawsze sprawiedliwych, poglądów - nie zawsze dojrzałych, prób dorosłości - nie zawsze udanych…. Moim zdaniem, i myślę, że nie tylko moim, to były dobre dni – podsumowała trzy lata edukacji w gimnazjum Anna Szablicka, polonistka i wychowawca klasy 3a.

W czasie uroczystości, jak co roku, zostały wręczone nagrody dla wyróżniających się uczniów. Czek na kwotę 1000 zł z rąk sekretarza Miasta Czesława Mikickiego odebrała Dominka Chrzan – najlepsza absolwentka kowarskiego gimnazjum. Nagrodę książkową za działalność na rzecz szkoły i miasta otrzymała Oliwia Łasisz.

Upominki za pracę wolontariusza otrzymali licealiści: Sofia Borczyk, Mark Mościcki, Kornelia Suczyńska, Natalia Ślusarczyk, Katarzyna Jęczmieniak, Katarzyna Jaworska oraz Maja Ziobro.

Dominika Perłowska otrzymała z rąk Elżbiety Zakrzewskiej, prezydenta Rotary Clubu Jelenia Góra-Cieplice, nagrodę za aktywną działalność w Interact Club.

Stypendium ufundowane przez prof. Karola Boromeusza Janowskiego otrzymali uczniowie: Beata Szulejko, Sandra Frątczak i Mark Mościcki.

Uroczystość zakończył krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IA liceum ogólnokształcącego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
638
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Kryształowy weekend w Piechowicach – przeżyjmy to jeszcze raz
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group