Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8443
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W labiryncie rur

Wtorek, 19 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 11:11
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA Fatalny stan instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej.

Trzeba wymienić wodociągi na Zabobrzu, by z kranów nie lała się woda o kolorze rdzy. Stan rur w innych miejscach też pozostawia wiele do życzenia

Do piątku trwały prace przy naprawie rury kanalizacyjnej pod ul. Wojska Polskiego. Przeprowadzono je bez zrywania asfaltu. Wkrótce rozryte mogą zostać nawierzchnie niektórych ulic na Zabobrzu. Przestarzała sieć wodociągowa nadaje się do wymiany.
Firma Wodnik zakończyła sprawdzanie sieci wodno-kanalizacyjnej w mieście. Prezes spółki Stanisław Dziedzic jest załamany. – Stan sieci pod Zabobrzem jest katastrofalny – mówi.
Rury, w większości co najmniej 30-letnie, wykonane
z kiepskiej jakości żeliwa, są przeżarte rdzą. Do awarii może dojść w każdej chwili. I dochodzi. Po naprawie z kranów w blokach leje się rdzawa i śmierdząca ciecz.
– Dzieje się tak bardzo często – mówi Renata Małek z domu przy ulicy Karłowicza. Na podobne problemy narzekają ludzie z ul. Noskowskiego i Kiepury. Źle jest też w blokach przy ul. Różyckiego.
– Przygotowujemy dokumentację techniczną remontów. Będziemy występowali o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Liczymy też na wsparcie miasta – wyjaśnia Stanisław Dziedzic.
Remontami mają także zostać objęte poniemieckie osiedla, gdzie rur nie wymieniano przez ponad 60 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group