Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8989
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W kwadrans z Kiepury do Cieplic? Karola Miarki obwodnicą centrum Jeleniej Góry

Sobota, 14 stycznia 2012, 8:27
Aktualizacja: Niedziela, 15 stycznia 2012, 8:04
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: W kwadrans z Kiepury do Cieplic? Karola Miarki obwodnicą centrum Jeleniej Góry
Fot. Agrafka
Odnowiono dwa i pół kilometra jezdni ulicy Karola Miarki. Za dwa tygodnie ma być już w pełni ukończony remont chodnika. Zmotoryzowani mieszkańcy Zabobrza w piętnaście minut mogą teraz dojechać do centrum Cieplic.

Skrót znany od dawna, był w fatalnym stanie. Po remoncie drogi przy starej Celwiskozie wystarczy z Al. Jana Pawła jechać przez Jana III Sobieskiego, skręcić w lewo w Karola Miarki, następnie jechać ul. Wojewódzką, skręcić w lewo do ul. Marcinkowskiego i już wyjeżdżamy przy cmentarzu w Cieplicach do głównej ul. Wolności. Można także skręcić wcześniej w ul. Ceglaną, którą także dojedziemy do ul. Wolności przy piekarni w Cieplicach.

Brak sygnalizacji świetlnej na tej trasie jest główną zaletą. Nie wymalowano jeszcze jednak oznaczeń poziomych (pasów i linii). Jedyną przeszkodą jest stare torowisko, pozostałość po Celwiskozie, które przebiega przez jezdnię na prostym odcinku drogi. O nie usuwanie tego rodzaju „spowalniacza” apelowała jedna z pobliskich firm, mimo że prawdopodobnie w ogóle nie korzysta z tej bocznicy.

- Wątpię, czy tory przecinające prostą drogę, które niestety musieliśmy zostawić, będą jeszcze kiedykolwiek wykorzystywane. Sądzę, że za dwa, trzy lata zostaną usunięte i wtedy będziemy mogli położyć tam nawierzchnię – powiedział Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
Należy także uważać na wcześniejszy przejazd przez tory, gdyż ul. Karola Miarki, staje się w tym miejscu drogą podporządkowaną. Główna trasa prowadzi przez przejazd kolejowy na krajową trójkę. Tuż za przejazdem na ul. Karola Miarki ustawiony jest znak drogowy ograniczający prędkość do 30 km na godzinę, z powodu trwających jeszcze prac przy chodnikach.

- W ciągu dwóch tygodni chodnik powinien być już ukończony i wtedy inwestycja budowy drogi, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, która kosztowała 8 mln 707 tys. zł zostanie w pełni odebrana. Cześć środków zostało pozyskanych z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych – dodaje Jerzy Bigus.
Inwestycja objęła także ustawienie 131 lamp, zarówno przy ulicy, jak i przy chodnikach, a także nasadzenie drzewek i trawników. Zakaz wjazdu na tę drogę mają samochody ciężarowe.

- Na głównych trasach w naszym mieście powstają coraz to większe korki. Taka mini-obwodnica jest świetnym rozwiązaniem. Odważniejsi nawet w 10 minut mogą dotrzeć z ul. Kiepury do centrum Cieplic. Nie trzeba stać na światłach, ani ciągnąć się w wężyku samochodów. A na nowej nawierzchni jedzie się jak po maśle – mówi pani Edyta, mieszkająca przy ul. Kiepury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
352
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group